وزیر بهداشت:

تقویت ناوگان هوایی هلال احمر ضروری است

9 اکتبر 2016 - 12:00 dsfr.ir/sg2e8

تقویت ناوگان هوایی هلال احمر ضروری است
فرج صمدی
رونمایی از بالگردهای جدید هلال احمر

بی تردید تقویت ناوگان هوایی هلال احمر ضروری است، امیدواریم همه از جمله مردم و پس از آن دولت و مجلس به هلال احمر کمک کنند.

"وزیر بهداشت"

به گزارش همشهری آنلاین از وبدا، دکتر حسن هاشمی در حاشیه رونمایی از بالگردهای جدید هلال احمر در سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه ایران کشوری حادثه خیز است، گفت: ایران در منطقه ای قرار گرفته که بروز حوادث در آن زیاد است.

وی در پاسخ به سوالی درباره همکاری های وزارت بهداشت و هلال احمر نیز گفت: هلال احمر و وزارت بهداشت از یکدیگر جدا نیستند. همکاری هایی در گذشته داشته و اکنون هم داریم. به طوری که بیش از 200 بیمارستان و مرکز درمانی ما متعلق به هلال احمر است. در حوزه اورژانس نیز از خدمات امداد و نجات استفاده می کنیم.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی درباره بالگردهای هلال احمر و کاربردی که در عملیات های اورژانسی خواهند داشت، تصریح کرد: این بالگردها چندان برای آمبولانس هوایی مناسب نیستند. آمبولانس هوایی بالگرد خاص خود را می طلبد، اما در جایی که لازم باشد، حتما از خدمات بالگردی هلال احمر در زمینه اورژانس استفاده می کنیم.

هاشمی گفت: سرعت عمل در امداد و نجات بسیار مهم است چراکه کاهش آسیب، کاهش مرگ و میر و معلولیت ها را به دنبال خواهد داشت. این از وظایف ذاتی هلال احمر است. در عین حال وزارت بهداشت و هلال احمر همکاری های نزدیکی با یکدیگر دارند؛ به طوری که بخشی از مأموریت های وزارت بهداشت در اورژانس با کمک هلال احمر انجام می گیرد. بر همین اساس بی تردید تقویت هلال احمر، کمک به وزارت بهداشت نیز خواهد بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1