افتتاح طرحی برای پیوند کرانه تا کویر

7 اکتبر 2016 - 12:00 dsfr.ir/5r162

افتتاح طرحی برای پیوند کرانه تا کویر
علی کاظمی
جاده ساری

طرح پیوند دادن ظرفیت های گردشگری استان های سمنان و مازندران با یکدیگر، روز پنج شنبه با شرکت فرمانداران هشت شهرستان این دو استان در ساری افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا؛ فرماندار ساری در این نشست گفت که برای این منظور طرح گردشگری کرانه تا کویر تعریف می شود تا ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری سمنان و مازندران مکمل هم شوند.

احمد حسین زادگان افزود: «هدف از اجرایی شدن این طرح بهره گیری از ظرفیت های دو استان سمنان و مازندران، به خصوص شهرستان های هم مرز، برای توسعه گردشگری است.» وی در ادامه بیان کرد: «بین استان های مازندران و سمنان علاوه بر اشتراکات فرهنگی و تاریخی، اشتراکات اقتصادی و گردشگری فراوانی هم وجود دارد که می توان با بهره گیری دوجانبه از این مزیت ها، برای توسعه هر دو استان تلاش کرد.»

فرماندار ساری تصریح کرد: «طرح گردشگری کرانه تا کویر به منظور بهره گیری از ظرفیت های آبی در مازندران و کویر در استان سمنان برای جذب گردشگران داخلی و خارجی مطرح شده است.»

فرماندار شهرستان سمنان نیز با استقبال از پیشنهاد اجرای طرح کرانه تا کویر، خواهان اجرایی شدن این طرح در قالب سند گردشگری منطقه ای شد. عباس دانایی گفت: «اجرای طرح های گردشگری استان های سمنان و مازندران می تواند رونق گردشگری این دو منطقه را فراهم کند.»

فرماندار سمنان لازمه اجرای طرح کرانه تا کویر را فعال کردن تشکل های مردمی در هر دو استان دانست و خواهان برنامه ریزی مدون برای فعال شدن این تشکل ها شد.

هم اکنون استان های سمنان و مازندران از دو مسیر دسترسی رسمی شامل سوادکوه و کیاسر به هم پیوند می خورند. علاوه بر این، مسیرهای غیررسمی دیگری هم مانند جاده سفیدچاه در شهرستان گلوگاه این دو استان را به هم وصل می کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1