16 سپتامبر 2019 - 00:25

فرصت های سرمایه گذاری در بناهای تاریخی

20 سپتامبر 2016 - 12:10 dsfr.ir/8c6kg

فرصت های سرمایه گذاری در بناهای تاریخی
مرضیه موسوی
عمارت مسعودیه

به زودی صندوق احیا مراسم مزایده 7 بنای تاریخی را برگزار خواهد کرد.

سرمایه گذاران در انتظار مزایده خانه آقاجان نسب بابل در استان مازندران، کاروانسرای آوج بوئین زهرا در استان قزوین، طبقه همکف خانه حسن پور اراک در استان مرکزی، مدرسه تاریخی خیرآباد بهبهان در استان خوزستان، خانه حفیظی ها در بروجن استان چهارمحال و بختیاری، خانه تاریخی نجفی بوشهر و کاروانسرای کوهاب نطنز در استان اصفهان باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق احیا، به زودی این صندوق مراسم مزایده این 7 بنای تاریخی را برگزار خواهد کرد. این مزایده ها در جریان واگذاری 29 بنای تاریخی در 19 استان کشور برگزار خواهد شد. براساس این گزارش، سرمایه گذاران و متقاضیان شرکت در این مزایده، می توانند تا تاریخ 30 شهریور ماه نسبت به دریافت اسناد مورد نیاز برای شرکت در مزایده از طریق دبيرخانه كميسيون مزايده صندوق احيا یا پايگاه اينترنتي صندوق احيا و یا پايگاه ملي اطلاع رساني مناقصات، اقدام کنند. هزینه مرمت خانه آقاجان نسب بابل یک میلیارد و 50میلیون تومان برآورد شده و مدت زمان پیشنهادی برای بهره برداری از آن نیز 23 سال است.

همچنین هزینه مرمت کاروانسرای آوج بوئین زهرا و طبقه همکف خانه حسن پور اراک نیز به ترتیب 950 میلیون تومان و یک میلیارد و 500 میلیون تومان و مدت زمان پیشنهادی برای بهره برداری از هر کدام از این بناها به ترتیب 18 سال و 11 ماه و 11 سال و 8ماه اعلام شده است. همچنین هزینه مرمت مدرسه تاریخی خیرآباد بهبهان 700 میلیون تومان با زمان بهره برداری 18 سال و سه ماه، هزینه مرمت خانه حفیظی ها بروجن 340 میلیون تومان و زمان پیشنهادی برای بهره برداری 19 سال، هزینه مرمت خانه تاریخی نجفی بوشهر یک میلیارد و 50 میلیون تومان با زمان بهره برداری 19 سال و 3 ماه و هزینه مرمت کاروانسرای کوهاب نطنز یک ميليارد و 750 ميليون تومان با مدت زمان پیشنهادی برای بهره برداری 18 سال و 6 ماه اعلام شده است. بناهای دیگری نیز در این طرح برای واگذاری قرار دارند که از سوی این نهاد اعلام خواهند شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1