21 فوریه 2024 - 14:13

گران ترین اتاق های هتل در جهان

18 اوت 2016 - 19:40 dsfr.ir/hb2wj

گران ترین اتاق های هتل در جهان
ویکی هتل
هتل راج پالاس سوئیت ریاست جمهوری، جی پور، هند

در این جا مروری بر گران ترین اتاق های هتل در جهان خواهیم داشت. واقعیت این است که سر زدن به این هتل ها و سوئیت مخصوص آن ها برای افراد عادی نیست، تنها مولتی میلیاردرهای جهان می توانند در چنین اتاق هایی اقامت کنند.

بهای هر شب اقامت 60 هزار دلار
هتل پرزیدنت ویلسون، سوئیت پنت هاوس رویال، ژنو، سوئیس

سوئیت فوق مجلل این هتل شهرت زیادی دارد! در واقع می گویند، گران ترین اتاق هتل جهان فقط مخصوص افراد فراری است. این سوئیت را حفاظت شده ترین منطقه اروپا می دانند زیرا دیوارها و شیشه های آن کاملا ضد گلوله و ضد انفجار است و تمام راهروها و ورودی های آن هم توسط افراد مسلح حفاظت می شود! این سوئیت یک طبقه از هتل را به خود اختصاص داده است و فقط توسط آسانسور اختصاصی قابل دسترسی است. راه پله های هتل به آن راهی ندارد اما این سوئیت امکانات فوق العاده ای هم دارد، این سوئیت 12 اتاقه یک اتاق پیانو با 36 صندلی برای مهمانان، یک اتاق بیلیارد، یک کتابخانه بسیار مجهز، یک اتاق نمایش فیلم، یک مرکز بدن سازی و پنج اتاق خواب دارد نمای فوق العاده آن هم دریاچه ژنو و قله مون بلان را به شما نشان می دهد.

بهای هر شب اقامت 45 هزار دلار
هتل راج پالاس سوئیت ریاست جمهوری، جی پور، هند

این سوئیت بسیار زیبا قبلا محل اقامت مهاراجه جی پور بوده است و تاریخچه ای بسیار غنی دارد این سوئیت که 1500 متر مربع زیربنای آن است، تقریبا بزرگ ترین سوئیت هتل در آسیاست. این سوئیت تتراپلکس (چهار طبقه تودرتو) است و در سقف و دیوارها و لوسترهای آن از طلا و سایر جواهرات گران قیمت هم استفاده شده است. در ساخت میزها و سایر وسایل این سوئیت از عاج فیل استفاده شده است. فرش ها، پرده های و رومیزی های این سوئیت همگی از اشیای نفیس عتیقه هستند و در کنار این سوئیت یک استخر اختصاصی وجود دارد که از هر 4 طرف آن می شود نمای شهر جی پور را تماشا کرد. جالب است در یکی از اتاق های این سوئیت موزه ای در مورد تاریخ هند هم وجود دارد که قدمت برخی از اشیای موجود در آن بالغ بر 500 سال است اما تمامی امکانات رفاهی مدرن، از جمله سقف متحرک برای تماشای آسمان، در آن وجود دارد.

بهای هر شب اقامت 42 هزار دالار
هتل فورسیزن، تی وارنر پنت هاوس، نیویورک

این سوئیت چندان بزرگ نیست (400 متر مربع)! در طبقه بالای این هتل نمایی بی نظیر 4 طرفه از شهر نیویورک را می توان دید که بسیار جذاب و زیباست. این سوئیت در مجموع 9 اتاق دارد و توسط پیتر مارینو آرشیتکت مشهور طراحی شده است. او این سوئیت را برای اقامت تی وارنر، میلیاردر معروف و صاحب این هتل طراحی کرده بود. این سوئیت شامل یک بالکن بسیار زیبا با گیاهانی کمیاب، یک مرکز ورزشی-تفریحی و یک پرده نمایش بزرگ کخ با کنترل از راه دور از سقف اتاق به پایین می آید است. در این سودیت شما یک گروه خدمتکار و آشپز اختصاصی خواهید داشت که هر غذایی را باب سلیقه شما آماده خواهند کرد همچنین 2 اتوموبیل لوکس با راننده در خدمت شما خواهد بود در چلچلراغ اصلی این سوئیت از رشته های پلاتین و در پرده ها از الیاف طلا استفاده شده است تمام وسایل این سوئیت کنترل از راه دور دارند و می شود راه ورودی را با درهای ضد گلوله مسدود کرد!

بهای اقامت در هر شب 30 هزار دلار
هتل وستین اکسلسیور، ویلا کاپولا، رم، ایتالیا

رم یکی از شهرهای زیبای حهان است که پر از آثار تاریخی است و می گویند برای دیدن همه آن ها حداقل به یک ماه زمان نیاز دارید. سوئیت هتل وستین اکسلسیور که تقریبا بزرگ ترین سوئیت اروپا است با الهام از رم بستان ساخته شده و در آن از مرمر، شیشه های رنگی و نقاشی های قدیمی استفاده شده و اشیای اتاق هم کاملا با الهام گرفتن از زندگی رمیان قدیم ساخته شده است. در تراس بسیار زیبای این هتل می توانید آفتاب بگیرید و شهر رم را تماشا کنید. یک جکوزی، سونا و استخر هم در اختیار شماست. همچنین یک سالن نمایش فیلم اختصاصی با 20 صندلی هم در این سوئیت وجود دارد.

بهای اقامت هر شب 25 هزار دلار
سوئیت ریتز کارلتون، توکیو، ژاپن

این سوئیت چندان بزرگ نیست در واقع تنها 120 متر مساحت دارد اما خب بسیار زیبا طراحی شده است. یک حمام، سونا و جکوزی و مبلمان و تخت خواب بسیار زیبا به همراه صفحات نمایشی تلوزیون و کاپیوتر فوق مدرن امکانات این سوئیت هستند. اما اصلی ترین ویژگی آن این است که در بالاترین طبقه بلندترین آسمان خراش توکیو واقع است و برای همین از آن می توانید کاخ سلطنتی امپراتور ژاپن و کوه فوجی را تماشا کنید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ویکی هتل » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1