افزایش علاقه سوئدی ها به گردشگری در ایران

20 ژوئیه 2016 - 09:00 dsfr.ir/hj7w1

افزایش علاقه سوئدی ها به گردشگری در ایران
الجزیره
پیست اسکی دیزین

شرکت تیکت در آغاز تابستان امسال نام تهران را در میان 10 شهری که علاقه سوئدی ها برای سفر به آن ها افزایش یافته، منتشر کرد.

یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات توریستی در آغاز تابستان امسال تهران را در میان 10 شهر دنیا که علاقه برای سفر به آنها افزایش داشته قرار داده است.

رادیو سوئد به دیدار مسئول روابط عمومی شرکت تیکت رفته است که در آغاز تابستان امسال نام تهران را در میان 10 شهری که علاقه سوئدی ها برای سفر به آن ها افزایش یافته، منتشر کرد.

کارین استارکمان، مسئول روابط عمومی تیکت می گوید: ما با بررسی مقصدهای مسافرتی مشتریان مان به این نتیجه رسیدیم که تهران با 96 درصد رشد نسبت به سال پیش، هفتمین شهری ست که علاقه مندان به گردشگری را به خود جذب کرده است. او اضافه می کند که بسیاری از این علاقه مندان، نسل دومی های ایرانی تبار سوئدی هستند که علاقه مند به دیدار از کشور آبا و اجدادی خود هستند. او ادامه می دهد: اما در مجموع کارشناسان توریسم معتقدند که علاقه برای سفرهای توریستی به ایران رو به افزایش است.

اولوف فگرشتام، یکی از راهنماهای توریست هاست که بین ایران و سوئد در سفر است. او به خبرنگار رادیو سوئد می گوید مشتریان او را اکثرا افراد مسن و علاقه مند به تاریخ و فرهنگ تشکیل می دهند، اما بارها در هتل های ارزان تر با جوانان اروپایی برخورد کرده که برای دیدن ایران از نزدیک به این کشور سفر کرده اند. او دلیل این علاقه را در بهتر شدن چهره ایران در رسانه های غربی می بیند و می گوید: تأثیر بهبود رابطه ایران با غرب در اینجا کاملا مشهود است. توریستم افزایش یافته است و توریست های بیشتری در خیابان و در موزه ها می بینیم.

اما قوانین پوشش در ایران با سوئد متفاوت است و داشتن حجاب اجباری است و نوشیدن الکل نیز مجاز نیست. مسئله ای که فاگرشتورم نیز به ان اشاره می کند. او می گوید: احتمال زیادی دارد که ما از دور تصور کنیم که قوانین حاکم بر ایران بسیار سفت و سخت تر از آن است که در واقعیت وجود دارد. جدای از این، پلیس نیز با توریست ها نرم تر برخورد می کند و آگاه است که آن ها با فرهنگ منطقه آشنا نیستند.

این مسائل باعث می شود تا نوع گردشگرانی که به ایران سفر می کنند با بسیاری از مناطق توریستی دنیا تفاوت داشته باشد. توریست هایی که بیشتر علاقه مند فرهنگ و تاریخ هستند. یکی از این گردشگرها، یک معلم سی ساله ساکن استکهلم است و نیکلاس هدمان نام دارد. او که چند ماه پیش به ایران سفر کرده است و از شهرهای تاریخی ایران دیدن کرده است. او از برخورد مردم با توریست ها بسیار خشنود است و می گوید: مردم بسیار مهمان نواز بودند و غریبه ها در یزد و اصفهان به من خوش آمد می گفتند.

اما آیا ایران آمادگی لازم برای پذیرش موج گردشگری را دارد؟ کارین اکمان، مسئول روابط عمومی شرکت تیکت معتقد است که هنوز زود است تا به ایران به چشم مقصد عمده توریستی نگاه کرد و زیرساخت گردشگری ایران نیاز به سرمایه گذاری بیشتری دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1