مدیرکل بازاریابی گردشگری:

تهدید غذاهای وارداتی جدی است

3 ژوئیه 2016 - 15:00 dsfr.ir/bz7g9

تهدید غذاهای وارداتی جدی است
فرهنگ نیوز
جشنواره غذاهای محلی کردستان

تهدید برندهای وارداتی غذا جدی است و مستندسازی، سامان دهی و استانداردسازی در این زمینه می تواند به برند شدن غذای بومی ایران در صنعت گردشگری دنیا منجر شود.

"مدیرکل تبلیغات و بازاریابی معاونت گردشگری کشور"

به گزارش خبرگزاری ایرنا، علی‌ باقر نعمتی زرگران روز یکشنبه در نشست خبری جشنواره 'سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری' در سالن جلسات معاونت گردشگری اظهار کرد: سهم غذا از اقتصاد گردشگری جهان حدود 200 میلیارد دلار است که این رقم بیش از یک دهم از مجموع گردش مالی این اقتصاد را شامل می شود.

وی افزود: به طور متوسط هر گردشگر در هفته 150 تا 200 دلار صرف تامین نیازهای خوراکی می کند. چرا ایران که از بهترین ظرفیت در این زمینه برخوردار است از این مهم بی نصیب باشد؟

نعمتی تاکید کرد: مکتب ایران به همراه چین و روم یکی از سه مکتب مهم غذایی دنیاست و باید بتوانیم با ساماندهی این ظرفیت، گردشگران خارجی زیادی را جذب و فرهنگ خود را به آنان معرفی کنیم. وقتی صحبت از غذا می شود، صرفا خوراک مطرح نیست و غذا نقش تعیین کننده در ارایه، معرفی و انتقال فرهنگ و آداب مردم یک منطقه دارد بنابراین در سیاست گذاری های هر کشور به آن، توجه جدی می شود.

مدیرکل تبلیغات و بازاریابی معاونت گردشگری کشور تصریح کرد: دفتر مطالعات آموزشی ما در مورد غذاهای ایرانی مطالعات دقیق و گسترده ای انجام دادند و ایران را به 8 منطقه غذایی تقسیم کردند که اولین جشنواره سراسری سفره ایرانی در این مناطق برگزار خواهد شد و اولین بخش این جشنواره در استان های شمالی با میزبانی شهر رامسر صورت می پذیرد.

جشنواره بزرگ و ملی 'سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری' با هدف برندسازی غذاهای بومی کشور در ایران و جهان در 8 منطقه و 8 مرحله مختلف برگزار می شود و از 30 تیر سال جاری آغاز و تا 10 دی ادامه خواهد داشت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 13 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1