تاثیر منفی "بریکسیت" بر گردشگری کشورهای اروپایی

25 ژوئن 2016 - 14:30 dsfr.ir/wj543

تاثیر منفی "بریکسیت" بر گردشگری کشورهای اروپایی
businessdestinations.com
مونته نگرو مکانی ایده آل برای گردشگری پزشکی در اروپا

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می تواند با ضرر و زیان گسترده در صنعت گردشگری بویژه برای چند کشور همراه باشد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، گروهی از کشورها که بیش ترین ضرر را در عرصه گردشگری بواسطه خروج بریتانیا از اتحادیه متحمل می شوند، شامل مالت و قبرس دو مقصد گردشگری مدیترانه ای و ایرلند همسایه کناری انگلیس خواهند بود.

همچنین لهستان و لیتوانی که در چند سال اخیر بسیاری از اتباع آن ها در جستجوی کار به بریتانیا سفر کرده اند نیز دو کشور دیگری هستند که با ضرر احتمالی تجاری و گردشگری ناشی از تصمیم بزرگ بریتانیایی ها رو به رو خواهند شد.

تمامی این کشورها وابستگی فراوانی از لحاظ تجارت و گردشگری به بریتانیا دارند و تجارت سالانه 500 میلیار دلاری بریتانیا با اتحادیه اروپا مهم ترین موضوع قابل بحث در جدایی این کشور از اتحادیه اروپا محسوب می شود.

کشور ایرلند در صورت ایجاد هرگونه محدودیت سفر ناشی از جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا با ضرر و زیان قابل ملاحظه ای روبه رو خواهد شد، چرا که در سال 2014 میلادی 14 درصد از تمامی هزینه گردشگران خارجی در ایرلند که به 900 میلیون یورو می رسید، از محل گردشگران انگلیسی حاصل شده است.

دو مقصد گردشگری مدیترانه ای شامل مالت و قبرس وابستگی حتی بیشتری به بریتانیا در حوزه گردشگری دارند، بطوری که به ترتیب 25 و 23 درصد از مجموع هزینه های گردشگران خارجی در این دو کشور کوچک نیز بواسطه حضور گردشگران بریتانیایی کسب می شود.

اما از سویی دیگر کشورهای اتریش، بلغارستان، مجارستان و اسلواکی که وابستگی کمتر از 3 درصد در حوزه تجارت و گردشگری به بریتانیا دارند کمترین ضرر را از جدایی این کشور از اتحادیه اروپا تجربه خواهند کرد.

دنیای سفر در مقاله ای جدا موضوع "آینده صنعت گردشگری بعد از جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا" را مورد بررسی قرار داده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1