18 اکتبر 2019 - 14:16

مسابقات المپیک هم گردشگری برزیل را نجات نمی دهد

22 ژوئن 2016 - 16:00 dsfr.ir/y19gc

مسابقات المپیک هم گردشگری برزیل را نجات نمی دهد
riotimesonline.com
مراسم رونمایی از لباس کارکنان المپیک ریو

پیش بینی می شد برگزاری مسابقات المپیک تابستانی ریو 2016 تعداد گردشگران پایتخت برزیل را تا 500 هزار نفر افزایش دهد، اما آمارها چیز دیگری نشان می دهند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «بلومبرگ» نوشت: مسئولین برزیلی اعلام کرده بودند المپیک تابستانی 2016 آمار گردشگران ریودوژانیرو را بین 350 تا 500 هزار نفر افزایش می دهد، اما به نظر می رسد عوامل مختلف دست به دست هم داده تا تعداد مسافران برزیلی روز به روز کاهش پیدا کند.

کمی بیشتر از یک ماه به مراسم افتتاحیه روز پنجم اوت رقابت های المپیک ریودوژانیرو باقیمانده و اطلاعات حاصل از دست اندرکاران حوزه گردشگری پایین آمدن تقاضا برای سفر به برزیل را نشان می دهد.

دو سال رکود اقتصادی، ناآرامی های سیاسی و هشدار عمومی برای ویروس خطرناک زیکا از جمله عواملی هستند که برای کم شدن رغبت گردشگران به سفر به برزیل مطرح شده اند.

خطوط هوایی آمریکا طی فصل نخست سال 2016 همچون پنج سال گذشته، کاهشی 39 درصدی را شاهد بوده است. آمارها نشان می دهد میزان رزرو آمریکایی ها برای سفر به برزیل طی ماه اوت 16 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

«الکس کاپلان» برزیلی که 25 اقامتگاه را به مسافران المپیکی اجاره می دهد، گفت: تقاضا نسبت به مسابقات جام جهانی سال 2014 خیلی پایین تر است. 25 درصد خانه هایی که برای گردشگران در نظر گرفته بودم، هنوز رزرو نشده اند.

این در حالیست که دولت برزیل پیش بینی افزایش 350 تا 500 هزار نفری تعداد گردشگر برزیلی طی ماه های اوت و سپتامبر را کرده بود. این به معنای میزبانی یک میلیون و 100 هزار گردشگر در کل و افزایش 85 درصدی آمار ورود مسافران به این کشور است.

مسابقات جام جهانی در سال 2014، تعداد گردشگران برزیل را تا 96 درصد افزایش داد. البته رقابت های جام جهانی در 12 شهر برگزار می شد و فوتبال دوستان زیادی از کشورهای همسایه را جذب کرده بود.

علاوه بر این، آن زمان هنوز ویروس زیکا جان مردم را در برزیل تهدید نمی کرد. دولت این کشور از بیم کاهش آمار استقبال گردشگران، روز دهم ژوئن در وب سایت رسمی خود بیانیه ای 20 صفحه ای منتشر کرده و به مسافران اطمینان داده خطر ابتلا به این بیماری در طول زمان برگزاری مسابقات المپیک بسیار پایین است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1