1 ژوئن 2020 - 02:53

درخواست پیگیری فروش آنلاین اشیا تاریخی از دادسرای جرائم رایانه ای

20 ژوئن 2016 - 12:40 dsfr.ir/fk2gd

آگهی مربوط به فروش کاشی کاخ نیاوران

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، خواستار پیگیری موضوع خرید و فروش اشیا تاریخی و تقلبی در فضای مجازی از ریاست دادسرای ناحیه 31 جرائم رایانه ای و فن آوری اطلاعات تهران شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: پیگیری موضوع خرید و فروش اشیا تاریخی و تقلبی در فضای مجازی از ریاست دادسرای ناحیه 31 جرائم رایانه ای و فن آوری اطلاعات تهران درخواست شد و برخورد قانونی با متخلفان این حوزه در محاکم قضایی مورد تاکید قرار گرفت.

امیر رحمت الهی، به گسترش ترفند درج آگهی تبلیغ فروش اموال تاریخی فرهنگی و تقلبی در صفحات مجازی به عنوان شیوه نوین در کلاهبرداری اشاره کرد و گفت: انتشار آگهی تبلیغاتی در سایت های خرید و فروش آنلاین با موضوع «فروش کاشی های متعلق به مجموعه تاریخی فرهنگی نیاوران» و بازتاب گسترده آن در رسانه های جمعی، محتوای کذب داشته و این آگهی نمونه و مصداق بارز وقوع جرم در این حوزه است.

وی در ادامه با استناد به ماده قانونی 566 مصوب تیر ماه سال 88 الحاقیه کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی درباره محکومیت حبس و جزای نقدی خرید و فروش و نگهداری نمونه تقلبی آثار فرهنگی تاریخی، بر ضرورت بررسی همه جانبه موضوع مطرح شده تاکید کرد و خواستار برقراری حمایت های لازم و برخورد قانونی و قاطع با اشخاص حقیقی و حقوقی متخلف را در محاکم قضایی شد.

سردار رحمت الهی افزود: در ادامه روند پیگیری های صورت گرفته از سوی یگان حفاظت، مراتب رسیدگی این موضوع از سوی دادسرای ناحیه 31 جرائم رایانه ای و فن آوری اطلاعات تهران به پلیس فتا ارجاع و روند بررسی موضوع از آن طریق در دستور کار قرار دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1