تهرانگردی شبانه در ماه رمضان

5 ژوئن 2016 - 13:00 dsfr.ir/sc8y7

تهرانگردی شبانه در ماه رمضان
میثم رودکی - دنیای سفر
گردشگری شبانه مردم تهران در ماه رمضان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از برگزاری تور شبانه ی ویژه ماه مبارک رمضان در بافت تاریخی پایتخت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رجبعلی خسروآبادی گفت: گشت های شبانه ی تهران در بافت تاریخی تهران قدیم در دو محور خیابان سی تیر و گذر امامزاده یحیی، هر هفته در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

او با بیان این که ماه مبارک رمضان فرصتی است برای توسعه گردشگری شبانه در پایتخت، اظهار کرد: رمضان امسال گشت ها با رنگ بوی تاریخی و مذهبی برگزار می شود و در کنار معرفی جاذبه های تاریخی، آیین های خاص و جنبه های اسلامی و معنوی فرهنگ ماه مبارک رمضان روایت خواهد شد.

وی ادامه داد: در گشت های ماه رمضان طرح شهرداری منطقه 12 برای ارتقای زندگی در بافت تاریخی با رویکرد گردشگری و زیست مؤمنانه نیز اجرا خواهد شد.

خسروآبادی گفت: گشت های شبانه برای عکاسان، راهنمایان تور، دانشجویان، فعالان و علاقه مندان حوزه های مرتبط با حوزه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود.

به گفته ی او، شب های سوم، دهم، هفدهم و بیست و چهارم ماه مبارک گشت های شبانه تهران به همراه صرف افطاری در یکی از اماکن تاریخی اجرا خواهد شد.

وی اظهار کرد: با نزدیک شدن به فصل تابستان و گرم شدن هوا باید زمانبندی اجرای تورها را به ساعت پایانی روز و شب ها تغییر دهیم. این تفکر منطقی نیست اگر بخواهیم در اوج گرما و شلوغی و ترافیک محدوده بافت تاریخی، بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی پایتخت را به گردشگران تحمیل کنیم.

او معتقد است: خوشبختانه با معرفی ظرفیت های پایتخت در گردشگری شبانه و اجرای این گشت ها توانسته ایم تا حدودی فرهنگ گردش شبانه را برای شهروندان نهادینه کنیم. نهادینه شدن گردش شبانه موجب می شود بخش خصوصی نیز برای سرمایه گذاری در این حوزه رغبت بیشتری نشان دهد و پس از ورود بخش خصوصی قطعا نقش میراث فرهنگی، تسهیل کننده و نظارتی خواهد بود.

خسروآباد گفت: برنامه های ماه مبارک رمضان امسال با همکاری و مشارکت دفتر مدیریت امور گردشگری شهرداری منطقه 12 برگزار می شود و جزئیات و نحوه ثبت نام به زودی بر روی سایت میراث فرهنگی استان تهران به نشانی www.tehran.ichto.ir قرار می گیرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1