خانه تاریخی عمارتی نوش آباد در فهرست آثار ملی به ثبت رسید

2 ژوئن 2016 - 17:30 dsfr.ir/pd3gt

خانه تاریخی عمارتی نوش آباد در فهرست آثار ملی به ثبت رسید
ایرنا
خانه تاریخی عمارتی نوش آباد

مدیرعامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش آباد از ثبت یک اثر تاریخی نوش آباد در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا؛ حمید سقایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در اولین نشست تخصصی کمیته ثبت ملی کشور در سال جاری، خانه تاریخی عمارتی نوش آباد به همراه 17 اثر دیگر از استان اصفهان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

به گفته وی، خانه تاریخی عمارتی در سال 1290 هجری خورشیدی با وسعت 535 متر مربع در منطقه موسوم به درب ریگ به صورت گودال باغچه بنا شده است و شامل بخش های تابستان نشین، سرداب، زمستان و آفتاب رو، باربند و حیاط مرکزی است.

وی تاکید کرد: چهار صفه شهر برزک، خانه های باقری، غلامی، ثابتی و سرافرازی ابوزیدآباد، گاوچاه حاج ابراهیم شهر ورزنه، خانه رهگشا و حمام شیخ علیخان زنگنه شهر اصفهان و خانه های زراعتی، صدوری، لاجوردی و طبسی در کاشان از دیگر آثار ثبت شده است.

سقایی گفت: نوش آباد از جمله مناطق تاریخی استان اصفهان و ایران است که حدود 30 اثر از مجموع 100 اثر تاریخی آن در فهرست آثار تاریخی کشور ثبت شده و مجموعه باستانی شهرزیرزمینی، مسجد جامع و قلعه سیزان مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1