سنگال به دنبال تبادل گردشگر با ایران است

17 می 2016 - 12:00 dsfr.ir/ux6qn

سنگال به دنبال تبادل گردشگر با ایران است
tccim.ir
دیدار سفیر سنگال در تهران با رئیس اتاق تهران

با توجه به پتاسیل گردشگری مذهبی، تاریخی، تفریحی و طبیعت گردی ایران، سنگال بدنبال تبادل گردشگر با این کشور است.

"سفیر کشور سنگال در ایران"

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، 'باباکار با' در دیدار با جوانان عضو اتاق بازرگانی اصفهان اظهار داشت: حدود 60 درصد از مردم سنگال جوان هستند و اتاق بازرگانی مخصوص جوانان در این کشور فعال است.

به گفته وی، سنگال نسبت به کشورهای دیگر قاره آفریقا مزیت های بسیاری برای سرمایه گذاری دارد.

وی هدف از برپایی این نشست را ارتقاء سطح روابط اقتصادی کشورش با ایران و اصفهان عنوان کرد و افزود: پیش از هرگونه روابط تجاری، ما باید از پتانسیل های دو کشور آگاه شویم.

وی با تاکید بر اینکه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور باید دوسویه و به صورت واردات و صادرات باشد، تصریح کرد: ایران در زمینه فرش ماشینی و دستی، مبلمان و تولیدات خودرو پتانسیل مناسبی دارد که مورد علاقه ماست.

'باباکار با' با بیان اینکه در نخستین گام ما مایل به سرمایه گذاری روی محصولات کشاورزی هستیم، گفت: سنگال مانند ایران واردکننده برنج است و آب زیاد و زمین مناسب برای کشت، زمینه مناسب برای همکاری دو کشور است.

سفیر کشور سنگال در ایران افزود: ایران از لحاظ فناوری و علم فرصت هایی برای صادرات دارد.

مسئول معاونت جوانان اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این نشست با اشاره به اینکه اصفهان یکی از شهرهای صنعتی ایران محسوب می شود، گفت: این شهر بعنوان یکی از پایگاه های گردشگری کشور، جوانان فعالی در عرصه کارآفرینی دارد و درصدد توسعه روابط خود با کشورهای دارای مزیت است.

امیر کشانی افزود: کشورهایی که از حیث منابع و مصارف دست نخورده اند شرایط مساعدتری برای برقراری روابط تجاری دوطرفه و ارتباط برد-برد دارند و امیدواریم با حضور سفیر سنگال، روابط دو کشور بخصوص مناسبات اصفهان و سنگال گسترده تر شود.

وی گفت: سنگال از نظر کشاورزی کشور مناسبی برای سرمایه گذاری است علاوه بر اینکه این کشور می تواند محصولات پتروشیمی ایران را خریداری و از صنعت برق و الکترونیک کشور ما استفاده کند.

به گفته مسئول معاونت جوانان اتاق بازرگانی اصفهان، ایران و سرمایه گذاران اصفهانی می توانند از نیروی کار و زمین کشاورزی ارزان قیمت سنگال و مواد اولیه آن همچون بادام زمینی استفاده کنند.

جمهوری سنگال با 196 هزار و 190 کیلومترمربع مساحت در آفریقای غربی و حاشیه اقیانوس اطلس، میان گینه بیسائو و موریتانی واقع است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1