مدیرکل میراث فرهنگی سمنان خبر داد:

مجموعه تاریخی بسطام ثبت جهانی می شود

9 می 2016 - 15:30 dsfr.ir/gv1zk

مجموعه تاریخی بسطام ثبت جهانی می شود
میثم رودکی - دنیای سفر
مقبره بایزید بسطامی در شهر بسطام

به دنبال ثبت مجموعه بسطام در فهرست میراث جهانی هستیم.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان"

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در دیدار با نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس دهم، از سرمایه گذاری 3000 میلیاردی بخش خصوصی در حوزه گردشگری استان سمنان خبر داد.

حسین خواجه بیدختی با اشاره به پروژه های این سازمان در شهرستان شاهرود، گفت: نیمه نخست امسال در شهرستان شاهرود دو واحد اقامتی به بهره برداری می رسند. این دو واحد اقامتی شامل یک مهمان پذیر در شاهرود و یک هتل در بسطام است که در حال حاضر هتل بسطام 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به ظرفیت های تاریخی و گردشگری شاهرود به خصوص شهر بسطام گفت: به دنبال ثبت مجموعه بسطام در فهرست میراث جهانی هستیم.

بیدختی به ظرفیت قابل توجه صنایع دستی شاهرود به ویژه مناطق جنوبی این شهرستان در زمینه تولید فرش و گلیم، نیز اشاره کرد و افزود: مکان بازارچه دائمی صنایع دستی در شاهرود مشخص شده و به زودی کار تکمیل و بهره برداری از این مرکز نیز آغاز می شود.

وی با بیان اینکه حوزه گردشگری و میراث فرهنگی به عنوان یکی از مولفه های اصلی توسعه استان در کنار صنعت و کشاورزی در نظر گرفته شده است، افزود: این امر وظیفه ما را سنگین تر از گذشته می کند.

وی گفت: در دو سال اخیر به حوزه های میراث فرهنگی و گردشگری توجه ویژه ای شده و مدیران ارشد استان و کشوری خواستار رونق گردشگری هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به اینکه در حال حاضر حجم سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری استان حدود سه هزار میلیارد ریال است، افزود: این سرمایه گذاری ها شامل برخی پروژه با پیشرفت فیزیکی بیش از 70 درصد است.

وی با تاکید بر جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری شهرستان شاهرود، گفت: جنگل ابر چند متقاضی دارد، کاروانسراهای شاهرود و منطقه توران قابلیت جذب سرمایه گذار را دارند و کاروانسرای میاندشت به زودی تحویل بهره بردار بخش خصوصی می شود.

بیدختی با اشاره به اینکه استان سمنان از ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه بوم گردی برخوردار است، افزود: بوم گردی بهترین الگو برای استفاده بهینه از خانه های تاریخی و سنتی است و می تواند به یکی از جاذبه های گردشگری استان مبدل شود.

وی با بیان اینکه امسال 30 واحد، متقاضی راه اندازی واحد بوم گردی در استان هستند، گفت: از طریق صندوق کارآفرینی امید به این افراد تسهیلات مناسب پرداخت می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1