مسعود سلطانی فر:

میزان ورود گردشگران آمریكایی به ایران 50 درصد رشد داشته است

20 آوریل 2016 - 10:20 dsfr.ir/pv6zc

 میزان ورود گردشگران آمریكایی به ایران 50 درصد رشد داشته است
میثم رودکی
مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

معاون اول رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: میزان ورود گردشگران آمریكایی به ایران در سال 94 نسبت به سال گذشته آن 50 درصد رشد داشته است.

به گزارش ایرنا، مسعود سلطانی فر عصر روز سه شنبه در حاشیه جلسه شورای اداری گرمسار در گفت و گو با خبرنگاران افزود: به رقم تصویب برنامه لغو روادید، میزان ورود گردشگران خارجی به ایران افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: از 38 کشور که آمریکا با تصویب برنامه لغو روادید در زمینه ورود گردشگران این کشورها به ایران مانع ایجاد کرده بود، گردشگری 31 کشور از میان این کشورها به کشورمان افزایش داشته است.

وی بیان داشت: در سال گذشته میلادی یک میلیارد و 200 میلیون نفر گردشگر خارجی از کشور های مختلف دیدن کرد که درآمد حاصل از گردشگری یک هزار و 500 میلیارد دلار بوده است.

سلطانی فر با بیان اینکه بر اساس آمار در سال 93 پنج میلیون گردشگر وارد کشور شدند که بر این اساس یک و نیم میلیارد دلار درآمد نصیب ایران شده است گفت: تعداد سفر گردشگران خارجی به ایران در مقایسه با جهان کمتر از نیم درصد است و درآمد کشور از این محل نیز به حدود نیم درصد می رسد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: ایران از نظر توانمندی در حوزه گردشگری در ردیف 20 کشور اول دنیا قرار دارد و سهم ایران از تعداد گردشگر و درآمد حاصل از آن باید به حدود سه درصد درآمد جهانی برسد. ایران تا 10 سال آینده بر اساس برنامه چشم انداز توسعه کشور باید میزبان 20 میلیون گردشگر و دارای درآمد 30 میلیارد دلاری باشد که این رقم معادل درآمد های نفتی کشورمان است.

وی ادامه داد: بر اساس آمار اعلامی سازمان جهانی گردشگری تا سال 2020 میلادی بر تعداد گردشگران تاریخی وفرهنگی کشور افزوده می شود و بر این اساس ایران مقصد گردشگران بی شماری خواهد بود. دو و نیم میلیون نفر از گردشگران خارجی کشور ما را گردشگران مذهبی شامل می شوند و برای رونق گردشگری در همه زمینه ها باید تلاش کنیم.

سلطانی فر تاکید کرد: استان سمنان از ظرفیت های مهمی در زمینه گردشگری، طبیعت گردی و کویرنوردی برخوردار است و کویرهای استان سمنان می تواند مقصد گردشگران داخلی و خارجی باشد.

برنامه های رئیس جمهوری و هیات دولت در بیست و ششمین سفر استانی به استان سمنان، شرکت در شورای اداری، نشست با نخبگان، علما و ایثارگران، نشست با سرمایه گذاران و امضای نمادین تعدادی تفاهم نامه و مصاحبه مطبوعاتی است.

کاروان تدبیر و امید از 24 دی سال 92 تاکنون به استان های خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی، بوشهر، اصفهان، قم، گیلان، فارس، آذربایجان شرقی، شهرستان های استان تهران (شهریار، ملارد و قدس)، خراسان شمالی، کردستان، شهرستان های استان تهران (اسلامشهر، رباط کریم و بهارستان)، همدان، مازندران، شهرستان ری (جنوب تهران) و یزد سفر داشتند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1