28 فوریه 2020 - 06:15

یزد، کاندیدای بعدی ثبت جهانی صنایع دستی

25 فوریه 2016 - 16:00 dsfr.ir/q67tj

یزد، کاندیدای بعدی ثبت جهانی صنایع دستی
irantraveller.ir
دارایی بافی یزد

معاون صنایع دستی کشور بعد از حضور در مراسم هفتم مرحوم غضنفر ملک ثابت (هنرمند دارایی بافی یزد)، از زیر ساخت ها و ظرفیت های شهر یزد و میبد برای ثبت جهانی در سال آینده بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «بهمن نامورمطلق» در این سفر از زیرساخت ها و ظرفیت های دو شهر یزد و میبد برای کاندیداتوری در برنامه ثبت شهر جهانی صنایع دستی سال جاری میلادی بازدید کرد و با برگزاری جلسات ویژه با مسئولان محلی، شرایط و الزامات موفقیت ثبت این پرونده ها را تبیین و بررسی کرد.

ثبت شهرهای مختلف ایران به عنوان شهر جهانی صنایع دستی در رشته های مختلف، از جمله برنامه های معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور است که امسال با ثبت دو شهر اصفهان و تبریز به صورت جدی آغاز شد و این برنامه در سال 2016 نیز با کاندیداتوری شهرهایی مانند یزد ادامه خواهد داشت.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور عصر روز چهارشنبه (5 بهمن ماه) برای حضور در مراسم هفتم مرحوم «غضنفر ملک ثابت»، هنرمند برجسته دارایی بافی یزد به این استان سفر کرد.

نامورمطلق در این مراسم ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت این پیشکسوت هنر دارایی بافی، فقدان وی را ضایعه ای دردناک برای عرصه فرهنگ و هنر ایران به خصوص صنایع دستی برشمرد.

این هنرمند روز چهارشنبه 28 بهمن ماه بر اثر عارضه ریوی و در سن 84 سالگی دار فانی را وداع گفت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1