رئیس اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران:

سرمایه گذاری 60 میلیارد دلاری با خرید 118 هواپیما

22 فوریه 2016 - 13:50 dsfr.ir/dr781

سرمایه گذاری 60 میلیارد دلاری با خرید 118 هواپیما
flyawaysimulation.com
ایرباس A330-200F در حال پرواز

با خرید هواپیما، کشور بر روی یک مارکت 60 میلیارد دلاری طی 10 سال آینده سرمایه گذاری می کند.

"رئیس اتحادیه صنایع هوایی و فضایی"

رئیس اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران در خصوص خرید 118 فروند هواپیما و تاثیر آن بر ناوگان هوایی کشور گفت: این مسئله از دو زاویه فرصت و تهدید قابل بررسی است که البته با برنامه ریزی مناسب می توان تهدید را به فرصت تبدیل کرد.

امین سالاری افزود: خرید هواپیما بعداز گذشت سه دهه، صنعت هوایی را با یک حجم سرمایه گذاری 12 میلیارد دلاری مستقیم روبه رو می کند و به دلیل کسب و کارهای مختلفی همچون آموزش، تعمیر و نگهداری و خدمات پس از فروش که برای باقی ماندن این هواپیماها نیاز است تا حدود 5 برابر این مبلغ نیز سرمایه گذاری غیرمستقیم وجود دارد.

سالاری تصریح کرد: به این ترتیب کشور ما بر روی یک مارکت 60 میلیارد دلاری طی 10 سال آینده سرمایه گذاری می کند یعنی سالانه 6 میلیارد دلار تعریف کار جدید صورت خواهد گرفت.

رئیس اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران با اشاره به اینکه این امر در سه دهه اخیر بی سابقه بوده است گفت: یک فرصت مناسب بوجود آمده است و باید این سیاست ها به نحوی تنظیم شود تا تلاش های فناورانه این سه دهه تقویت شود.

سرپا ماندن شرکت های داخلی طی سه دهه تحریم

وی در ادامه اظهار کرد: ناوگان هوایی، فرودگاه ها و هواپیماهای کشور با تلاش شرکت های دولتی و خصوصی به روز نگه داشته شده اند که این امر ناشی از فرصت های برگرفته از تحریم ها بوده است. اگر بخشی از این بازار جدید در اختیار شرکت های داخلی قرار بگیرد و از فناوری روز دنیا این شرکت ها بهره ببرند تحول بزرگی در این صنعت ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینکه دولت سیاست گذاری می کند تا خریدهای هوشمندانه ای در این خصوص انجام دهد گفت: باید از امتیاز این بازار برای ارتقای دارایی های فناورانه استفاده شود که در واقع همان اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

خریدی که به نفع مجموعه ایرانی ها و خارجی ها است

سالاری با اشاره به اینکه این عمل هم به نفع مجموعه های داخلی ایرلاین ها و صنعتگران و هم به نفع مجموعه های خارجی است گفت: با این اعمال ایرلاین ها همیشه به مجموعه های توانمندی در کنار خود دسترسی دارند و فناوری های جدید نیز ایجاد می شود و اشتغال نیز افزایش می یابد.

رئیس اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران در خصوص مزیت ایران برای خارجی ها هم چنین گفت: یکی از مزیت های کشور ما نیروی انسانی ماهر و ارزان قیمت است که در اختیار شرکت های خارجی قرار می گیرد و قیمت تمام شده را کاهش داده و از طرف دیگر هم قیمت تولید در کشور به مراتب بیشتر از دیگر کشورها است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « باشگاه خبرنگاران جوان » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1