معاون عمرانی استاندار کردستان تاکید کرد:

لزوم بهره برداری از ظرفیت های گردشگری کردستان در ایام نوروز

16 فوریه 2016 - 14:40 dsfr.ir/it4rt

لزوم بهره برداری از ظرفیت های گردشگری کردستان در ایام نوروز
kord4.blogfa.com
دریاچه زریوار مریوان

معاون عمرانی استاندار کردستان بر بهره مندی و استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در استان به ویژه در حوزه گردشگری در ایام تعطیلات نوروز به منظور ارائه خدمات بیشتر به مسافران تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر قادری در دومين جلسه ستاد اجرايی خدمات سفر استان كردستان در سنندج گفت: از آن جا که کردستان از نظر آداب و سنن و فرهنگ استانی غنی است ظرفیت جذب گردشگر زیادی در تمامی ایام به ویژه تعطیلات را دارا است.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه گردشگری یکی از ابعاد و مولفه های توسعه در هر جامعه ای به شمار می آید بنابراین می طلبد به این پتانسیل ارزشمند در استان ما هم توجه ویژه ای شود.

وی به اجرای طرح نوروزبازار در استان اشاره کرد و اظهارداشت: برای اجرای مطلوب این طرح نیاز به برگزاری جلساتی با حضور ادارات ذیربط در استان در راستای هماهنگی بیشتر است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان ادامه داد: نوروز بازار طرحی فرهنگی است و نباید نگاهی اقتصادی به آن شود.

قادری مسئول چادرها و کانکس های ورودی سطح شهرهای استان در تعطیلات نوروز را هلال احمر استان خواند و بیان کرد: متاسفانه در سنوات گذشته شاهد ناهماهنگی هایی در بحث استقرار چادرهای راهنمای گردشگران در ورودی سطح شهرهای استان بودیم و امیدواریم امسال این مسئله رخ ندهد.

وی ادامه داد: در رابطه با اعلام آمار مسافران نباید به صورت پراکنده عمل شود و تمامی آمار باید به دبیرخانه ستاد خدمات سفر استان ارجاع داده شود و از این کانال هم اعلام و منتشر شود.

وی به مبحث بیمه در ایام نوروز هم اشاره کرد و گفت: برای مسافرانی که  احیانا در تعطیلات نوروز در استان دچار حادثه ای می شوند می طلبد بیمه ایران با سایر بیمه های موجود هماهنگی همه جانبه ای داشته باشد تا در اسرع وقت خدمات لازم به حادثه دیدگان ارائه شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با اشاره به اینکه مسئولیت تامین پارکینگ ویژه مهمان نوروزی با شهرداری ها است، اضافه کرد: اداراتی که سال های قبل مکان هایی را در اختیار شهرداری برای پارکینگ خودروهای مسافران نوروزی قرار دادند انتظار می رود امسال هم همچنان این اقدام را انجام دهند.

قادری بیان کرد: بیمارستان ها و مراکز اقامتی استان برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی باید از آمادگی کاملی برخوردار باشند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1