افتتاح موزه مردم شناسی شهرستان فراشبند

6 فوریه 2016 - 17:00 dsfr.ir/mi7q2

افتتاح موزه مردم شناسی شهرستان فراشبند
abpa.ir
موزه مردم شناسی شهرستان فراشبند

مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فراشبند در مراسم نخستین جشنواره آئین زندگی سنتی فراشبند از افتتاح موزه مردم شناسی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس؛ کشاورز با بیان اینکه این موزه مردم شناسی در یکی از خانه های تاریخی این  شهرستان افتتاح شده است گفت: در این موزه، اشیاء و اقلامی به نمایش در آمده است که معرف فرهنگ و آداب و رسوم مردم منطقه است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان فراشبند به پایتخت چهارطاقی ها معروف است افزود: 25 چهارطاقی مربوط به دوره ساسانیان در این شهرستان وجود دارد و استفاده از توان و ظرفیت این جاذبه های تاریخی می تواند تاثیر بسزایی در توسعه صنعت گردشگری منطقه داشته باشد.

کشاورز ادامه داد: طبق آمار ارائه شده، تنها در نوروز 94 بالغ بر یک میلیون گردشگر به شهرستان فراشبند سفر کردند و از جاذبه های مذهبی، تاریخی و طبیعی این شهرستان بازدید کردند.

وی از اجرای پروه مرمتی چهارطاقی های فراشبند خبر داد و گفت: سال آینده چند چهارطاقی شاخص در این شهرستان مرمت خواهد شد.

مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فراشبند در پایان از مردم این شهرستان خواست برای معرفی فرهنگی و هویت بومی منطقه، وسایل و اشیای قدیمی خود را به این موزه اهدا کنند تا به نام اهدا کننده در موزه نگهداری شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1