پایش های نظارتی 72 درصد رشد داشته است

30 ژانویه 2016 - 14:20 dsfr.ir/7h21v

پایش های نظارتی 72 درصد رشد داشته است
doe.ir
سعید متصدی

بعد از حدود 14 سال تعرفه خدمات آزمایشگاه های محیط زیست منطبق بر هزینه ها اصلاح شد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از سال 92 تا 93 پایش های نظارتی 72 درصد و پایش های خوداظهاری 63 درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازما ن حفاظت محیط زیست (پام)، سعید متصدی در هم اندیشی پایش آلودگی های محیط زیست افزود: این در حالی است که از سال 92 تا 93 تعداد آزمایشگاه های معتمد تا حدوی کاهش یافته اما فعالیت آن ها افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: بحث نظارت بر عملکرد صنایع همواره یکی از برنامه های مهم سازمان حفاظت محیط زیست است از این رو بازبینی قوانین آزمایشگاه های معتمد و خوداظهاری در دستور کار این سازمان قرار گرفت.

متصدی افزود: بعد از برگزاری جلسات متعدد این قوانین بازنگری و آذر ماه به آزمایشگاه های معتمد سراسر کشور ابلاغ شد.

وی گفت: همچنین بعد از حدود 14 سال تعرفه خدمات آزمایشگاه های محیط زیست منطبق بر هزینه ها اصلاح شد و 29 دی 93 در شورای عالی محیط زیست تصویب و کاملا به روزرسانی شد.

وی گفت: 300 آزمایشگاه معتمد در سراسر کشور فعالیت می کند و سازمان محیط زیست همواره نظارت کامل بر عملکرد آن ها دارد همچنین این سازمان از فعالیت این آزمایشگاه ها حمایت می کند.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: درست عمل کردن آزمایشگاه های معتمد موجب بهبود کیفیت زندگی و ارتقای حفاظت از محیط زیست می شود بنابراین انتظار داریم تا این آزمایشگاه ها با دقت به وظیفه خود عمل کنند.

وی با بیان اینکه سیاست های کلان کشور در زمینه پایش باید تقویت شود گفت: کاهش تصدی گری، توانمندسازی در پایش آلودگی های محیط زیست و حفظ سلامت محیط زیست و پایداری توسعه، تصویب وظایف حاکمیتی و نظارتی و تقویت برونسپاری و خصوصی سازی برخی از اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست در راستای توانمندسازی هر چه بیشتر آزمایشگاه های معتمد است.

متصدی تاکید کرد: پایش یکی از مهم ترین ارکان اجرایی برنامه ها و با اجرای آن می توان آلودگی ها را تشخیص و منابع آلاینده را مهار کرد.

وی گفت: در گذشته نه چندان دور شاهد آن بودیم که پایش ها و اندازه گیری ها از مطلوبیت مد نظر برخوردار نبود از این رو در صدد بازبینی قوانین پایش و خوداظهاری برآمدیم و براین اساس شیوه نامه ها و دستورالعمل های آزمایشگاه های معتمد بازبینی، تدوین، تنظیم و ابلاغ شد. قطعا این قوانین تغییرات عمده ای داشته که باید فعالیت ها بر اساس این تغییرات دنبال شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1