حاشیه رودخانه جاجرود پاک سازی شد

29 آوریل 2024 - 16:10 dsfr.ir/7y4tf

حاشیه رودخانه جاجرود پاک سازی شد
حاشیه رودخانه جاجرود پاک سازی شد
حاشیه رودخانه جاجرود پاک سازی شد

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست پردیس از پاک سازی حاشیه رودخانه جاجرود توسط دانش آموزان، حافظان محیط زیست و گروه های مردم نهاد خبر داد و گفت: حال رودخانه جاجرود خوب نیست و حاشیه رودخانه با ورود گردشگران و مسافران به شدت آلوده است.

به گزارش «دنیای سفر»، به مناسبت روز زمین پاک با کمک محیط زیست، شهرداری، دانش آموزان، حافظان محیط زیست و گروه های مردم نهاد که در حوزه محیط زیست فعالیت داشتند، حاشیه رودخانه جاجرود پاک سازی شد.

محسن رضاییان ظهر امروز در حاشیه پاک سازی رودخانه جاجرود اظهار داشت: حال رودخانه جاجرود خوب نیست و وضعیت حاشیه رودخانه با ورود گردشگران و مسافران به شدت آلوده شده تا جایی که امروز در مدت 1 ساعت مقدار یک وانت زباله جمع آوری شد.

وی افزود: آموزش حفظ محیط زیست و خطرات زیست محیطی از اولویت های برنامه اجرایی است، در مدارس و در دیگر محیط ها به صورت مداوم جلسات و کارگاه های آموزشی برای دانش آموزان برگزار می شود.

سرپرست اداره محیط زیست شهرستان پردیس در ادامه گفت: رودخانه جاجرود برای احیا به کمک ما نیاز دارد و بایستی همه دست به دست هم دهیم تا این نعمت الهی را برای نسل آینده پاک نگه داریم.

رضاییان یادآور شد: در تفرجگاه های حاشیه رودخانه جاجرود سطل های زباله تعبیه شده و گردشگران با جمع آوری زباله ها و انداختن داخل سطل زباله به حال خوب طبیعت کمک کنند.

وی در ادامه گفت: پلاستیک در طبیعت حدود 400 سال طول می کشد که بازیافت شود لذا مسافران و گردشگران از رها کردن پلاستیک در طبیعت خودداری کنند.

لایروبی 42 کیلومتر از رودخانه های قزوین

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس در پایان خاطرنشان کرد: امروز زمین و هوای پاک نیازمند کمک ما انسان ها است، لذا گردشگران و مسافرانی که برای طبیعت گردی به دل طبیعت می روند به طبیعت آسیب نرسانند و همراه خودشان در طبیعت یک کیسه زباله برای جمع آوری زباله ها به همراه داشته باشند.

1