13 دسامبر 2019 - 12:09
معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان:

منطقه نمونه گردشگری در کویر مرنجاب ایجاد می شود

9 ژانویه 2016 - 17:40 dsfr.ir/w6562

منطقه نمونه گردشگری در کویر مرنجاب ایجاد می شود
irantrips.ir
کویر مرنجاب

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از ایجاد منطقه نمونه گردشگری کویر مرنجاب در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ حمید امینی در نشست کارگروه فنی مناطق نمونه گردشگری اداره کل با اعلام این مطلب افزود: مناطق نمونه گردشگری به عنوان یکی از مصادیق تاسیسات گردشگری مندرج در آیین نامه اصلاح، ایجاد وتکمیل این تاسیسات (مصوب هیئت دولت) توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی ایجاد می شوند.

وی تصریح کرد: به منظور انطباق تاسیسات گردشگری و خدمات رسانی با ضوابط فنی گردشگری و همچنین لزوم رعایت ملاحظات زیست محیطی، اصول معماری و شهرسازی و با در نظر گرفتن طرح های بالادست (همچون: طرح آمایش سرزمین، طرح جامع گردشگری، برنامه های توسعه، سیاست های توازن منطقه ای، فرهنگ و آداب و رسوم جوامع میزبان و مواردی از این دست) سرمایه گذار هر یک از مناطق نمونه موظف به انجام مطالعات و تهیه طرح جامع برای ایجاد منطقه نمونه مورد تقاضای خود می باشند. لذا این مطالعات ابتدا در کمیته فنی واقع در معاونت سرمایه گذاری و طرح ها (با حضور نمایندگان دستگاه های عضو کارگروه گردشگری) مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته و ماحصل آن در کارگروه گردشگری استان ارائه و پس از بررسی مورد تصویب قرار می گیرد.

امینی تصریح کرد: در شهرستان آران و بیدگل چهار منطقه نمونه "کویرمرنجاب"، "نوش آباد"، "ابوزیدآباد" و مجموعه تاریخی "وی گل" دارای مصوبه هیئت وزیران هستند.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان ضمن اشاره به پیشینه تلاش های این اداره کل و مسئولین محلی برای ساماندهی گردشگری منطقه مرنجاب به لزوم ساماندهی وضعیت گردشگری کویر مرنجاب مطابق با استانداردهای سازمان میراث فرهنگی اشاره کرده و اظهار داشت: هم اکنون با اعلام آمادگی مقامات شهرستان و پیگری های اداره کل میراث فرهنگی برای ساماندهی منطقه و اعلام آمادگی جمعی از سرمایه گذاران محلی، طرح ساماندهی گردشگری در محدوده کاروانسرای مرنجاب در دستور کار کمیته فنی اداره کل قرار گرفت.

وی تصریح کرد: اولین جلسه کمیته فنی بررسی مطالعات منطقه نمونه گردشگری کویر مرنجاب در هفته جاری برگزار شد. در این جلسه سرمایه گذار و شرکت مشاور گزارشی از طرح پیشنهادی ارائه نموده و سپس اعضای کمیته از ارگان های ذی ربط نظرات و پرسش های خود را در خصوص طرح مطرح کرده و مقرر شد پس از تهیه استعلامات مورد نظر اعضا توسط سرمایه گذار، بررسی این مطالعات در جلسه آتی کمیته فنی اداره کل ادامه یابد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
16 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1