عضو شورای شهر شیراز:

نشستیم و نگاه کردیم که شیراز شهر نمونه گردشگری نشود

28 دسامبر 2015 - 17:40 dsfr.ir/3k7ju

نشستیم و نگاه کردیم که شیراز شهر نمونه گردشگری نشود
reza-mohammadian.ir
رضا محمدیان عضو شورای شهر شیراز

عضو شورای شهر شیراز با انتقاد از مسئولین استان فارس گفت: نشستیم و نگاه کردیم که شیراز شهر نمونه گردشگری نشود.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا محمدیان بعد از ظهر دوشنبه در صحن علنی شورای شهر شیراز تأکید کرد: وجود مناطق نمونه گردشگری، زیرساخت های مناسب، تعداد اماکن تاریخی، تعداد موزه ها، طبیعت، تعداد رویدادهای برگزار شده و تعداد گردشگران ورودی (داخلی و خارجی) معیارهای مورد توجه اعضای هشتمین اجلاس وزرای گردشگری سازمان همکاری های اسلامی برای انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری در سال 2018 بوده است.

وی ادامه داد: این در حالی است که شهر شیراز در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و بالغ بر 3 هزار اثر ثبت شده ملی در شیراز و استان فارس وجود دارد و این شهر نه تنها در تعداد آثار و جاذبه های گردشگری حرف برای گفتن دارد بلکه تنوع آثار و جاذبه ها در زمینه های مختلف نیز قابل توجه است.

عضو شورای شهر شیراز ادامه داد: شهر شیراز به برکت وجود حرم های مطهر حضرت شاه چراغ (ع)، سید علاءالدین حسین (ع) و امام زادگان بی شماری که به این شهر برکت بخشیده اند، سومین حرم اهل بیت (ع) است که زمینه حضور گردشگران مذهبی را دارد.

محمدیان افزود: شیراز با توجه به سابقه ای که به عنوان پایتخت حکومت های اسلامی در دوره های مختلف دارد، زمینه حضور گردشگرانی از کشورها و تمدن های اسلامی در این شهر وجود دارد، حافظ، سعدی و خواجوی کرمانی دارد تا در عرصه فرهیختگان ادبی دستی بالای دستش نباشد و مرکزی باشد برای توسعه گردشگری شعر و ادب.

عضو شورای شهر شیراز تأکید کرد: جای تأسف است برای ما و همه مسئولین و متولیان که هر روز شهری در کشور نامی به دست می آورد و شیراز از قافله عقب مانده است.

وی افزود: "اصفهان" لقب شهر صنایع دستی به خود می گیرد، "اهواز" به عنوان شهر خلاق ادبی ثبت جهانی می شود و تبریز هم شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 شد.

عضو شورای شهر شیراز تصریح کرد: هیچ موفقیتی برای استان ها و شهرها به دست نمی آید مگر اینکه مسئولین استان و شهر به ظرفیت ها توجه داشته باشند.

محمدیان تأکید کرد: مسئولین شهر و استان فارس همگی نشستند و نگاه کردند که شیراز شهر نمونه گردشگری نشود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1