ضرورت توجه به گردشگری زمستانی روستایی در گیلان

27 دسامبر 2015 - 16:50 dsfr.ir/nn5ye

ضرورت توجه به گردشگری زمستانی روستایی در گیلان
اکبر مجیدی
روستای کوشک در منطقه الموت

نگاه به گردشگری زمستانی روستایی و عملیاتی کردن آن بعنوان یکی از مباحث جدید علمی نیازمند برنامه ریزی آینده نگر با رویکرد راهبردی است.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان"

به گزارش گیلان فردا؛ رضا علیزاده با وجود جاذبه های گردشگری در هر منطقه را یکی از مهم ترین دلایل ورود گردشگر دانست و اظهار کرد: جاذبه ها به عنوان عاملی کششی در جذب گردشگران سراسر دنیا نقش آفرینی می کنند.

وی با بیان اینکه روستاها جاذبه های گردشگری فراوانی را به گردشگران نمایش می دهند، ادامه داد: توسعه پایدار گردشگری روستایی و مدیریت خردمندانه نیازمند برنامه ریزی است.

علیزاده افزود: گردشگری یکی از رویکردهای جدید توسعه اقتصادی کشورهای در حال توسعه است و از مفیدترین راهکارهای مورد توجه می توان رونق بخشی به مناطق روستای را مورد توجه قرار داد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: گردشگری به ویژه گردشگری زمستانی از جمله مهم ترین فعالیت های اقتصادی روستاهای کوهستانی با برف کافی در فصول سرد به شمار می آید که به سرعت در حال گسترش و استقبال عمومی است، بنابراین نگاه به گردشگری زمستانی روستایی از مباحث جدید علمی است که عملیاتی کردن آن نیازمند برنامه ریزی آینده نگر با رویکرد راهبردی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه در روستاهای استان مجموع عوامل متنوع مکانی و اقلیمی، امکان گردشگری زمستانی روستایی را برای دوستداران فراهم کرده است، اضافه کرد: اشتغال روستاییان، بکارگیری نیروهای متخصص و افزایش سطح درآمدی شاغلین این بخش از منافع قابل تحقق در گردشگری زمستانی روستایی خواهد بود.

علیزاده به لزوم بهره گیری از تمامی پتانسیل های موجود در روستاها تاکید کرد و متذکر شد: نگاه توسعه محور روستایی در گیلان یک ضرورت غیرقابل انکار است.

وی افزایش دستمزد در فعالیت های غیرکشاورزی برای بومیان روستا، توجه بیشتر به جاذبه های طبیعی روستایی مانند رودخانه، مناظر طبیعی، کوهستان و مراتع غنی و دامداری و نیز جلوگیری از تخریب مکان های مذهبی و تاریخی منطقه به دلیل بالا رفتن سطح آگاهی مردم را از مهم ترین تاثیرات توسعه گردشگری زمستانی در روستاهای گیلان خواند و از سرمایه گذاران بخش خصوصی خواست تا توسعه این نوع از گردشگری را مورد توجه قرار دهند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1