سی ان ان در گزارشی نوشت:

ایران تصور شما را تغییر می دهد

23 دسامبر 2015 - 10:50 dsfr.ir/8h0sp

 ایران تصور شما را تغییر می دهد
anekdotique.com
گردشگر آلمانی در ایران

سی ان ان، در فهرستی که شامل 16 کشور بود از ایران هم نام برده و به مخاطبانش پیشنهاد داده در سال 2016 به کشورمان سفر کنند.

با وجود تصویب «لایحه محدودیت مسافرتی به آمریکا» در کنگره، مجلس سنا آمریکا و امضا آن توسط اوباما رئیس جمهور این کشور، یکی از معروف ترین رسانه های این کشور سی ان ان، در فهرستی که شامل 16 کشور بود از ایران هم نام برده و به مخاطبانش پیشنهاد داده در سال 2016 به کشورمان سفر کنند.

این روزها با اتمام سال 2015، سایت های مختلف با استفاده از کارشناسان شان فهرستی از مناطقه که باید در سال 2016 به آن سفر کرد را ارائه می دهند. شاید تنها کشوری که نقطه مشترک همه این فهرست ها است ایران باشد.

به گزارش دنیای سفر؛ چندی پیش نشنال جئوگرافیک و نشریه سفر و اوقات فراغت با رتبه بندی مناطقی که در سال 2016 باید به آن سفر کردند را فهرست کردند، در فهرست نشنال جئوگرافیک که این گزارش را برای مخاطبانش در انگلیس نوشته، ایران اول شد.

در فهرست نشریه سفر و اوغات فراغت هم با تیتر «بازگشت به عرصه جهانی» برای ایران، کشورمان را در رتبه پنجم قرار داد.

پس از آن یورونیوز گلچینی از فهرست های مختلف کرد را اعلام کرد. این فهرست یورونیوز شامل شش کشور بود که ایران هم در آن قرار داشت.

اما آخرین فهرست گردشگری را «سی ان ان» اعلام کرد، در قسمتی از گزارش این رسانه آمده است:

بهترین داستان ها از جاده هایی شروع می شود که در آن سفرهای کمی شده است. با ایجاد شدن راه های جدید، کشورهای در حال توسعه از آمدن گردشگران جدید استقبال خواهند کرد.

پس برای 2016 چه مکان هایی جذاب هستند؟! این سوال را متخصصانی که در رابطه مناطق مسافرتی جدید تحقیق می کنند پرسیدیم و فهرستی از 16 کشور رسیدیم:
مغولستان آسیا، پاپوآ گینه نو اقیانوسیه، قطب شمال، ماداگاسکار آفریقا، ایران آسیا، تایوان آفریقا، هند آسیا، اوگاندا آفریقا، گرجستان آسیا، ایالات متحده آمریکا آمریکا، پاتاگونیا آمریکا، پالائو اقیانوسیه، قطب جنوب، هندوراس آمریکا، گابون آفریقا، رومانی اروپا

ایران: هیچ مکانی به اندازه ایران تصورات شما را تغییر نخواهد داد؛ به اسکی بروید یا به ساحل، مساجد نفیس را ببینید، به بازار بروید، شعرهای فارسی را بشنوید و چاشنی های موجود در غذاها را مزه مزه کنید. شیراز و اصفهان شهرهایی که به خاطر حکایت های عاشقانه شان محبوب هستند، پوشیده از روستاها و زمین های نیمه عشایری هستند. همچنین معمولا مسافرانی که به ایران رفتند از مهمان نوازی مردم می گویند.

19 میراث ثبت جهانی یونسکو، مانند تخت جمشید و بیابان لوت که به تازگی به این فهرست اضافه شده از جاذبه های دیگر این سرزمین باستانی هستند. تعداد توریست های ایران رو به افزایش است و مسئولان این کشور پیش بینی می کنند تا سال 2025 تعداد توریست ها به 20 میلیون نفر برسد.

چه چیزی در رابطه با ایران جدید است؟!

بهتر شدن ارتباطات دیپلماتیک نتایجی مانند راحت تر سفر کردن به ایران در پی دارند. باز شدن سفارت انگلیس هم برای گردشگری مهم است. یکی از کارمندان یک مرکز گردشگری گفت: با لغو شدن هشدار انگلیس برای سفر به ایران، این گنج بیشتر قابل دسترس خواهد بود.

بهترین زمان برای سفر: مارس تا می-سپتامبر تا نوامبر

گزارشی در تناقض با سیاست رسمی آمریکا

این گزارش سی ان ان در حالی به مخاطبانش سفر به ایران را پیشنهاد کرده که با تصویب ««لایحه محدودیت مسافرتی به آمریکا» صنعت گردشگری ایران دچار مشکلاتی خواهد شد. طبق این لایحه شهروندان ایرانی، عراقی، سودانی و سوری که پاسپورت کشورهایی را دارند که بدون ویزا می توانند به آمریکا سفر کنند دیگر نمی توانند از این موضوع استفاده کنند و برای سفر به آمریکا نیاز به ویزا دارند.

اما ضربه اساسی این طرح در بند دیگری به گردشگری ایران آسیب می زند؛ هر کس از سال 2011 (زمان شروع ناآرامی ها در سوریه) به ایران، عراق، سودان و سوریه سفر کرده باشد و تبعه کشورهایی باشد که با آمریکا تفاهم نامه لغو روادید دارند و می توانند بدون ویزا به این کشور سفر کنند، دیگر نمی تواند از این مزیت استفاده کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 13 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1