28 فوریه 2020 - 04:58
معاون گردشگری در دیدار با مدیر منطقه ای شورای توسعه تجارت هنگ کنگ؛

ایران می تواند مقصد گردشگری کشور هنگ کنگ شود

19 دسامبر 2015 - 13:10 dsfr.ir/bs379

ایران می تواند مقصد گردشگری کشور هنگ کنگ شود
میراث آریا
دیدار معاون گردشگری با مدیر منطقه ای شورای توسعه تجارت هنگ کنگ

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: شناخت ظرفیت های گردشگری متنوع و تقویت تعاملات دو سویه می تواند ایران را به مقصد گردشگری کشور هنگ کنگ تبدیل نماید.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ مرتضی رحمانی موحد در دیدار با « پری فانگ» مدیر منطقه ای خاورمیانه و آفریقای شورای توسعه تجارت هنگ کنگ، اسدالله عسگر اولادی رییس شورای مشترک بازرگانی ایران و چین و نیز هیات همراه گفت: کشور ایران با دارا بودن ظرفیت های گردشگری، طبیعی، تاریخی و نیز آب و هوای متنوع و داشتن چهارفصل، جذابیت های بسیاری  برای مردم هنگ کنگ داراست که تشکیل نشست مشترک با حضور گروهی از علاقه مندان این حوزه متشکل از فعالین بخش خصوصی و مسئولین مربوطه می تواند در فعال سازی بستر مساعد موجود یاری برساند.

وی افزود: ساماندهی توسعه گردشگری ایران و هنگ کنگ به یاری گروه پیشنهاد شده می تواند با سفر متقابل به دو کشور سبب شناخت بیشتر از داشته های موجود و تسریع روند همکاری های متقابل گردد.

رحمانی موحد با بیان اینکه انتقال اطلاعات به سازمان گردشگری هنگ کنگ در حوزه سرمایه گذاری می تواند توسط شورای توسعه تجارت این کشور انجام شود؛ یادآور شد: در پیشبرد این روند می توان از شورای بازرگانی ایران و چین نیز با توجه به سابقه روابط و مراودات موجود بهره مند شد.

وی خاطرنشان کرد: تعامل و همکاری های مورد نظر می تواند در تامین زیرساخت های گردشگری ایران، تقویت حوزه آموزش، فناوری های نوین، به روزرسانی خدمات و شکوفایی منابع موجود یاری برساند. وی در پایان با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران از تاریخ 16 لغایت 19 فوریه 2016 گفت: این رویداد به همراه همایش فرصت های سرمایه گذاری در حاشیه آن می تواند فرصت مغتنمی جهت شناخت کشور هنگ کنگ از ظرفیت های گردشگری ایران و توسعه روابط دو کشور به شمار آید.

همچنین در این نشست اسداله عسگر اولادی رییس شورای مشترک بازرگانی ایران و چین نیز کشور را دارای پنج منطقه گردشگری مهم شامل اصفهان، فارس، خراسان، آذربایجان و دریای خزر عنوان کرد و هدایت ظرفیت های سرمایه گذاری و اقتصادی موجود در شورای توسعه تجارت هنگ کنگ را به سوی حوزه تخصصی صنعت گردشگری کشور الزامی خواند.

همچنین در این دیدار «پری فانگ» مدیر منطقه ای خاورمیانه و آفریقای شورای توسعه تجارت هنگ کنگ نیز گفت: کشور ما مساحت محدودی حدود هزار کیلومتر مربع داشته و جمعیتی حدود 7 میلیون نفر را در خود جای داده است؛ با این وجود سالیانه پذیرای حدود 60 میلیون گردشگر است.

وی با بیان اینکه بیش از نیمی از آن ها از کشور چین است؛ افزود: اغلب مردمان کشور هنگ کنگ علاوه بر سفر به کشورهایی همچون ژاپن، تایلند و تایوان علاقه مند سفر به کشورهای کمتر شناخته شده همانند ایران هستند.

مدیر منطقه ای خاورمیانه و آفریقای شورای توسعه تجارت هنگ کنگ یادآور شد: با تمرکز بر شناخت ظرفیت های گردشگری ایران می توانیم این کشور را به عنوان مقصد گردشگری برای هنگ کنگی ها تعریف نماییم و سبب جذب مخاطبانی با رده سنی بالا و علاقه مند به فرهنگ و تاریخ به این کشور شویم.

وی در پایان یادآور شد هم اکنون شرکت های سرمایه گذاری متعدد هنگ کنگی متقاضی سرمایه گذاری در ایران هستند که می توان با هدایت آن ها به سوی پروژه های گردشگری گامی جدی در راستای توسعه روابط دو کشور برداشت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1