2000 پروانه شکار در سمنان صادر شد

1 دسامبر 2015 - 09:30 dsfr.ir/lq685

2000 پروانه شکار در سمنان صادر شد
iran-airrifle.com
شکار پرنده

‌معاون محیط طبیعی حفاظت محیط‌ زیست استان سمنان از صدور بیش از 2000 پروانه شکار پرنده در این استان طی دو هفته گذشته خبر داد‌.

به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ بهرامعلی ظاهری افزود: طی 15 روز گذشته 2214 پروانه شکار پرندگان خشکی زی در این استان صادر شده است.

وی‌ با اشاره به دستورالعمل شکار پرندگان، افزود: در استان سمنان پروانه شکار برای پرندگان خشک زی نظیر کبک و تیهو که جمعیت قابل توجهی در استان سمنان دارند، صادر می شود.

معاون محیط طبیعی حفاظت محیط‌ زیست استان سمنان‌ با اشاره به دلایل اعطای مجوز برای شکار پرندگانی از این دست، خاطرنشان کرد: مجوزهای شکار متناسب با جمعیت پرندگان داده می شود و از آنجا که پرندگان خشک زی مانند کبک و تیهو جوجه آوری بالایی دارند و جمعیت آن ها در زیستگاه های استان سمنان نیز بالا است، مجوز شکار آن ها به علاقه مندان با لحاظ مواردی که ذکر شد، اعطا می شود.

ظاهری‌ از ممنوعیت اعطای پرونده شکار به کسانی که سابقه شکار غیرمجاز دارند خبر داد و تصریح کرد: پروانه شکار تنها به کسانی که مجوز حمل سلاح شکاری دارند و تاکنون پرونده ای در خصوص شکار غیرمجاز ندارند، اعطا می شود.

وی‌ با بیان اینکه اعطای مجوز شکار پرندگان دو هفته بوده که در استان آغاز شده است، افزود: شکارچیانی که مجوز حمل سلاح دارند، می توانند با مراجعه به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خود پروانه شکار پرنده را دریافت کنند.

معاون محیط طبیعی حفاظت محیط‌ زیست استان سمنان‌ از برخورد جدی این اداره کل با شکارچیان غیرمجاز خبر داد و اظهار کرد: محیط بانان محیط زیست استان با حضور در زیستگاه های مختلف‌ با هر گونه شکار غیرمجاز برخورد قانونی خواهند کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1