17 آوریل 2024 - 00:04
معاون گردشگری مطرح کرد:

پیشنهاد حضور نهادهای فرابخشی گردشگری در کمیسیون خدمات گردشگری اتاق بازرگانی ایران

18 نوامبر 2015 - 16:50 dsfr.ir/fc3vp

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حضور و همکاری نهادهای فرابخشی گردشگری در کمیسیون تخصصی گردشگری، اقتصاد ورزشی و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی ایران را به منظور توسعه همه جانبه صنعت گردشگری کشور خواستار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرتضی رحمانی موحد در نشست کمیسیون تخصصی گردشگری، اقتصاد ورزشی و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نظر به وقوع تحولات مثبت گردشگری در دولت تدبیر و امید بر لزوم همکاری و تعامل هر چه بیشتر کلیه دستگاه ها و وزارتخانه های دولتی و همچنین بخش خصوصی در تامین بهینه و استاندارد خدمات گردشگری تاکید نمود و خواستار حضور منظم و همکاری نمایندگان دستگاه های ذیربط در امر هتل سازی، سرمایه گذاری، شهرداری ها، اتاق های بازرگانی استان ها، بانک ها و سایرهای نهادهای دولتی در جلسات کمیسیون اتاق بازرگانی ایران شد.

وی در این نشست ضمن اشاره به برخی از مشکلات پیش روی توسعه صنعت گردشگری کشور توسعه پایدار گردشگری را منوط به فراهم شدن زمینه های مساعد در چهار حوزه آمادگی محیطی، شرایط و چارچوب های قانونی گردشگری، زیرساخت ها و همچنین منابع فرهنگی و طبیعی دانست و رتبه اول ایران در شاخص رقابت پذیری قیمتی در حوزه سفر و گردشگری را مزیتی قابل توجه جهت جلب هر چه بیشتر گردشگران خارجی به ایران ذکر نمود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه نقش اتاق های بازرگانی بعنوان پارلمان بخش خصوصی را در توسعه صنعت گردشگری بسیار مهم و تاثیرگذار خواند و بر لزوم بهره برداری از ظرفیت های فراوان کمیسیون تخصصی گردشگری اتاق بازرگانی در اجرایی نمودن ابتکارات، پروژه ها و طرح های مختلف گردشگری در نقاط مختلف کشور تاکید کرد.

گفتنی است در پایان این جلسه شمار زیادی از اعضای کمسیون، مسئولین دستگاه های ذیربط دولتی، چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، محققین و همچنین فعالان بخش های ذیربط خصوصی استانی حضور داشتند که به بحث و تبادل نظر در خصوص موانع و مشکلات پیش روی توسعه صنعت گردشگری پرداختند.

در این نشست احمد اصغری، رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد سلامت و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی ایران، عدم شکل گیری گفتمان توسعه پایدار گردشگری در کشور را به عنوان چالشی مهم مورد توجه قرار داد. وی ضمن تقدیر از حمایت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تقویت بخش خصوصی در حوزه گردشگری، بر افزایش همسویی و یکپارچگی میان فعالان حوزه گردشگری، تدوین سند ملی و جامع گردشگری با محوریت بخش خصوصی و تبدیل شدن ضرورت توسعه گردشگری به یک مطالبه ملی تاکید کرد.

1