تدوین برنامه پنج ساله توانمندسازی جوانان در حوزه محیط زیست

18 نوامبر 2015 - 11:00 dsfr.ir/bm7yh

تدوین برنامه پنج ساله توانمندسازی جوانان در حوزه محیط زیست
مهدی مریزاد
مهناز مظاهری معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با همکاری مشترک این سازمان و ستاد سازماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، برنامه پنج ساله توانمندسازی جوانان در حوزه محیط زیست تهیه و تدوین شود.

به گزارش ایلنا، مهناز مظاهری معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست با بیان برخی همکاری های صورت گرفته میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت ورزش و جوانان پیرو تفاهم نامه منعقد شده میان دو دستگاه، گفت: خوشبختانه این همکاری ها به ویژه در مباحث مرتبط به محیط زیست و جوانان منجر به برنامه ریزی ها و اقدامات سازنده ای شده است.

مظاهری افزود: همین همکاری های مثبت منجر شد تا محیط زیست به عنوان یکی از محورهای مهم در پروژه "طرد اجتماعی جوانان و عوامل زمینه ساز آن در ایران" مورد بررسی و پژوهش قرار گیرد.

وی با تاکید بر این موضوع که مسائل محیط زیست تاثیر مثبت و منفی زیادی در طرد اجتماعی ذهنی و عینی افراد یک جامعه به ویژه جوانان دارد، تصریح کرد: بر همین اساس، مقرر شد با همکاری ستاد سازماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، برنامه پنج ساله توانمندسازی جوانان در حوزه محیط زیست تهیه و تدوین شود.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست ضمن یادآوری اهمیت توجه به محیط زیست، اظهار کرد: توانمندسازی جوانان در حوزه محیط زیست به معنای ایجاد بینش و نگرش مثبت به محیط زیست و حفظ و ارتقاء آن و سپس تبدیل این بینش به بسیج ظرفیت های اجتماعی به ویژه پتانسیل جوانان برای رفع چالش های محیط زیستی کشور و پیگیری مطالبات این حوزه است.

مظاهری همکاری در زمینه توسعه صنایع سبز (صنایع دوستدار محیط زیست) جهت ایجاد و توسعه اشتغال پایدار برای جوانان، حمایت از کارآفرینان جوانان حوزه محیط زیست، تدوین ماده واحده تکالیف سازمان حفاظت محیط زیست در حوزه جوانان و برنامه ریزی برای ترویج الگوی ازدواج سبز را از دیگر زمینه های مشترک همکاری میان دو سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت ورزش و جوانان با محوریت جوانان اعلام کرد.

وی اشاره ای هم به برنامه ریزی های صورت گرفته برای افزایش کمی و کیفی سمن های محیط زیستی جوانان داشت و گفت: در همین راستا موافقت شد سمن های محیط زیستی جوان به عنوان یکی از زیرشاخه های شبکه اجتماعی سازمان های مردم نهاد جوانان مورد حمایت قرار گیرند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: به کمک مشاوران جوان ریاست سازمان طی سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه محیط زیست با محوریت جوانان داشتیم که از آن جمله می توان به تدوین طرح آموزش حقوقی محیط بانان در سال گذشته، تدوین دوره های آموزشی مشترک با سازمان جوانان هلال احمر در ابتدای سال جاری، حضور در نمایشگاه جوان موفق شهر تهران با همکاری خانه شهریاران جوان شهرداری در خردادماه سال جاری، برگزاری اردوی آموزشی محیط زیستی زوج های جوان با همکاری وزارت ورزش و جوانان، برگزاری نشست مشترک با کارآفرینان حوزه های مرتبط با محیط زیست و همچنین تدوین پیش نویس الگوی ازدواج سبز با همکاری معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اشاره کرد.

مظاهری ضمن یادآوری تاکید رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر اهتمام به فعالیت های مشترک حوزه جوانان و محیط زیست، افزود: عزم جدی من برای حمایت از فعالیت های جوانان در حوزه محیط زیست در کنار تاکید و پیگیری های رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به گونه ای است که شخصا در جلسات ستاد ملی ساماندهی امور جوانان شرکت می کنم.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: به طور مثال در آخرین جلسه این ستاد که روز 27 مهرماه سال جاری تشکیل شد، موضوعاتی همچون اشتغال جوانان، فضای مجازی و حضور جوانان و مسائل و چالش های اجتماعی حوزه جوانان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و استاندار هرمزگان نیز گزارشی از وضعیت جوانان استان در شاخه های مختلف همچون جمعیت، ضریب نفوذ اینترنت، اشتغال، اختصاص فضای کسب و کار مجازی و رشد و ارتقای سمن های جوانان ارائه داد.

وی گفت: دیدار و جلسه مشترک محمدرضا رستمی معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در همین راستا صورت گرفت که خوشبختانه توافق های مثبتی هم برای فعالیت های محیط زیستی در حوزه جوانان به همراه داشت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1