خانه تاریخی درگز به مهمانپذیر سنتی تبدیل می شود

16 نوامبر 2015 - 18:00 dsfr.ir/m458t

خانه تاریخی درگز به مهمانپذیر سنتی تبدیل می شود
میراث آریا
خانه تاریخی درگز

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درگز گفت: مراحل مرمت خانه تاریخی در شهرستان درگز و استفاده از آن به عنوان مهمانپذیر سنتی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد مددی با اعلام این خبر گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته یكی از خانه های تاریخی این شهرستان در حال مرمت و ساماندهی و تبدیل به مهمانپذیر جهت استفاده گردشگران و مسافرانی است كه به شهرستان درگز سفر می كنند.

وی افزود: این ساختمان كه مربوط به دوره پهلوی است، قدمتی 85 ساله دارد و با مدیریت بخش خصوصی و نظارت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان در حال آماده سازی این مکان برای ثبت ملی هستیم.

 وی افزود: این خانه جزء بافت قدیمی شهر درگز محسوب می شود و مراحل ثبت ملی را سپری می کند و با ثبت ملی، این مکان تبدیل به پایگاه میراث فرهنگی خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان درگز خاطرنشان كرد: در حال حاضر این شهرستان دارای دو هتل و چهار مهمانپذیر است و سال گذشته بیش از 120 هزار مسافر و گردشگر از جاذبه های فرهنگی و تاریخی و اماكن گردشگری این شهرستان بازدید كردند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1