محمدرضا پوینده:

بنای تاریخی "نصیرالدوله" نفیس نیست!

10 نوامبر 2015 - 14:20 dsfr.ir/fi2lj

بنای تاریخی "نصیرالدوله" نفیس نیست!
سمیه ایمانیان
بنای تاریخی نصیرالدوله

محمدرضا پوینده: «هنوز معتقدیم بنای تاریخی "نصیرالدوله" جزو نفایس نیست و قرار دادن آن در لیست مزایده اشکالی ندارد.»

به گزارش خبرگزاری ایسنا، حدود دو ماه پیش صندوق احیا فهرستی از 32 بنای تاریخیِ در اختیار خود را برای برگزاری مزایده اعلام و فراخوان آن را به رسانه های کثیرالانتشار هم داد، اما پس از چند روز یعنی چهارشنبه 4 شهریورماه صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در یک آگهی فوری اعلام کرد: «با عنایت به مشکل حقوقی پیش آمده، مزایده  «نصیرالدوله» تا اطلاع ثانوی کان  لم یکن می شود.»

فهرستی که به نظر می رسید به گفته پوینده، از نظر کارشناسان دفتر معاونت میراث فرهنگی جزو نفایس نبوده است، وگرنه حتما در نامه ای اعلام می کردند و از طرف معاونت این نام از لیست مزایده های دو ماه پیش خارج می شد، اما علت آن را مشکل حقوقی دانستند.

و حالا محمدرضا پوینده مدیرعامل صندوق حفظ و احیا، علت خارج کردن بنای تاریخی نصیرالدوله از فهرست مزایده را وجود مشکل حقوقی و پلمپ کردن آن توسط بانک کشاورزی بیان می کند.

او می گوید: همچنان معتقدم بنای نصیرالدوله جزو نفایس نیست، چون اگر بود پس از استعلامی که از معاونت میراث فرهنگی گرفتیم، کارشناسان دفتر اعلام می کردند بنای تاریخی نصیرالدوله جزو نفایس است و ما باید سریعا آن را از لیست خارج می کردیم.

وی تاکید می کند: ما قرارمان این است که اگر بنایی جزو نفایس باشد، به ما اعلام کنند تا ما آن را در مزایده قرار ندهیم. معاونت میراث فرهنگی یک ترتیب مشخص در این زمینه دارد. باید مکاتبه کنیم، پس از آن اگر جزو نفایس باشد به ما اعلام می کنند. در حال حاضر و در آخرین دور فراخوان مزایده های اعلام شده 32 بنا را اعلام کرده بودیم که خوشبختانه 16 بنا به صورت قطعی واگذار شدند و برای شش بنا نیز سرمایه گذار آمده است.

او همچینین با تاکید بر این نکته که امسال 10 سالگی عمر صندوق احیاست، بزرگ ترین مشکل این صندوق را پس از این همه مدت اطلاع رسانی مناسب و معرفی این موسسه می داند و می گوید: شرح وظایف، جایگاه، زمان ایجاد و موجودیت صندوق باید بیشتر معرفی و بین مردم و سرمایه گذاران معرفی شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1