مدیرکل صادرات صنایع دستی کشور خبر داد

ارائه بسته های حمایتی برای صادرات صنایع دستی

4 نوامبر 2015 - 17:50 dsfr.ir/zo6u3

ارائه بسته های حمایتی برای صادرات صنایع دستی
میثم رودکی
نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تهران

مدیرکل صادرات صنایع دستی کشور از تدوین بسته حمایتی برای صادرکنندگان صنایع دستی خبر داد و گفت: «این بسته از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی به شورای عالی صادرات صنایع غیرنفتی ارائه می شود.»

به گزارش خبرگزاری مهر؛ مدیرکل صادرات صنایع دستی کشور در پاسخ به اینکه معاونت صنایع دستی برای توسعه صادرات چه کرده است؟ توضیح داد: «ما به عنوان معاونت صنایع دستی، تصدی گری نمی کنیم و تنها باید بسترساز و فرصت ساز و تسهیل کننده صادرات صنایع دستی باشیم و با برنامه ریزی درست، صادرات را در یک بستر درست هدایت کنیم.»

پویا محمودیان افزود: «صادراتی که زیر ساخت نداشته باشد، شاید یک تاثیر مقطعی بر میزان فروش و صادرات صنایع دستی بگذارد اما این تاثیر، ادامه دار نیست. ما به صادرات پایدار فکر می کنیم و باید به دنبال حفظ بازارهای سنتی و توسعه بازارهای جدید باشیم. کاری که ما کردیم این بود که دیدیم صادرکننده های ما در بخش خصوصی به یک تشکل نیاز دارند که از حق صادرکننده صنایع دستی دفاع کند. به همین جهت کمک کردیم تا انجمن صنفی صادرکنندگان شکل بگیرد، چون لازم بود انجمنی راه اندازی شود تا در زمینه صادرات پیشرو باشد و به عنوان نماینده بخش خصوصی برنامه ریزی کند، بنابراین اولین قدم این بود که در بدنه اتاق بازرگانی، انجمن صنفی صادرکنندگان را تشکیل دهیم تا برای پیشرفت صادرات برنامه ریزی کرده، در بازار بین المللی حضور داشته و وسیله ارتباطی بین بازرگانان خارجی با تولیدکنندگان صنایع دستی باشد.»

به گفته محمودیان، انجمن صنفی صادرکنندگان صنایع دستی، قرار است یک اساسنامه داشته باشد که شرح وظایف، اهداف و ماموریت های این انجمن را مشخص کند و این اساسنامه، به زودی توسط رئیس و اعضای هیات مدیره تبیین می شود. مدیرکل صادرات صنایع دستی کشور یادآور شد: «ما با شکل گیری انجمن صنفی صادرکنندگان، می توانیم تسهیلات مورد نظر را هدفمندتر در اختیار هنرمندان و صادرکنندگان قرار دهیم. سال پیش به بسیاری از صادرکنندگان که شرایط دریافت وام را داشتند وام دادیم. امسال، پرداخت وام و دیگر تسهیلات با وجود این انجمن منسجم تر می شود و این تسهیلات به سرمایه در گردش صادرکنندگان کمک می کند.»

او درباره بسته های حمایتی برای صادرکنندگان صنایع دستی نیز گفت: «ما کاری را شروع کردیم که امیدواریم با حضور انجمن صنفی صادرکنندگان، پخته تر شود. به این معنی که می خواهیم یک بسته حمایتی برای صادرات صنایع دستی تدوین و این بسته را از طریق رئیس سازمان میراث در شورای عالی صادرات غیرنفتی کشور ارائه کنیم و بتوانیم حمایت های لازم را برای صادرکنندگان دریافت کنیم.»

محمودیان اضافه کرد: «جزئیات این بسته مشخص نشده و باید نظر صادرکنندگان تجمیع شود. ضمن اینکه در این بسته حمایتی به مشکل هزینه های سنگین حمل و نقل پرداخته شده که امیدواریم برطرف شود.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1