1 ژوئن 2020 - 03:06
عضو هیات مدیره صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی:

خصوصی سازی واقعی، راهبرد اثربخش صندوق احیاء است

20 اکتبر 2015 - 16:20 dsfr.ir/5r49v

خصوصی سازی واقعی، راهبرد اثربخش صندوق احیاء است
میثم رودکی
مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی

یکی از راهبردهای اثربخش صندوق احیاء، استفاده از بخش خصوصی واقعی در بحث مرمت و بهره برداری از اماکن تاریخی است.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی (صابتا)؛ محمدمهدی تندگویان عضو هیات مدیره صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: یکی از راهبردهای اثربخش صندوق احیاء، استفاده از بخش خصوصی واقعی در بحث مرمت و بهره برداری از اماکن تاریخی است.

وی افزود: خصوصی سازی یک اصل قانونی است که تاکنون به صورت عملی به آن توجه نشده است که ما در دوره جدید در صندوق احیاء این موضوع را به صورت جدی در دستور کار قرار می دهیم. صندوق احیاء بهترین جایگاه را برای واگذاری امتیاز مرمت و بهره برداری از اماکن تاریخی به بخش خصوصی واقعی دارد و رسالت اصلی ما نیز تغییر نگرش مردم و بخش خصوصی درباره میراث فرهنگی است.

عضو شورای شهر تهران با انتقاد از وضعیت نامناسب بهره برداری و نگهداری از اماکن تاریخ و فرهنگی در سال های گذشته تصریح کرد: به دلیل برخی رویکردهای نامناسب در گذشته، نگاه مردم به املاک میراثی و اماکن تاریخی حتی در مورد بناهای شناخته شده و مشهور نیز خوب نیست، بنابراین همه تلاش ما در دوران فعلی صرف بازسازی دیدگاه ها و توجه مردمی به بناهای تاریخی می شود.

عضو هیات مدیره صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در پایان تصریح کرد: می توان با تغییر نگرش بخش خصوصی و سرمایه گذاران، نگرش درستی ایجاد کرد که اماکن تاریخی سرمایه های واقعی مردم و دولت هستند و این سرمایه ها وجهه ملی و تاریخی دارد و می تواند در عرصه اقتصادی صرفه قابل توجه و بسیار چشمگیری ایجاد کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1