پژوهشگران هنرهای ملی نیم ضریح حرم سامرا را می سازند

11 اکتبر 2015 - 11:50 dsfr.ir/k515l

نیم ضریح حرم مطهر سامرا به همت پژوهشگران پژوهشکده هنرهای ملی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری طراحی و ساخته می شود .

به گزارش روابط عمومی پزوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، علیرضا بهرمان رییس پژوهشکده هنرهای ملی امروز "یکشنبه" با اعلام این خبر تصریح کرد که یکی از مسئولیت های سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری حفاظت و مطالعه آثار فرهنگی و تاریخی حوزه تمدنی ایران است که بخشی از این آثار در جغرافیای سیاسی ایران قرار ندارند .

وی با بیان اینکه عراق یکی از کشورهایی است که آثار زیادی از تمدن ایران را در خود جای داده خاطر نشان ساخت به دلیل قرار گرفتن حرمین امامان شیعه در عراق ایرانیان تلاش زیادی درساخت و ساز و آبادانی این کشور کرده اند که امروز به صورت ارزش های هنری تاریخی قابل تعریف هستند.

او افزود: از سوی دیگر ستاد عتبات عالیات که مسئولیت جبران خسارت های وارد شده به حرمین امامان شیعه را به عهده دارد طی سالهای گذشته فعالیت های قابل توجهی را در این رابطه انجام داده است .

بهرمان با اشاره به اینکه سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و عتبات عالیات فصل های مشترکی با هم دارند اظهار داشت :تفاهم نامه ای مبنی بر همکاری مشترک نیز بین این دو نهاد منعقد شده است .

به گفته وی ، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در بستر این تفاهم نامه و به منظور مطالعه آثار فرهنگی موجود در عتبات عالیات و ساخت تزیینات جدید با ستاد عتبات عالیات واحد زنجان تفاهم نامه ای را منعقد کرده است.

رییس پژوهشکده هنرهای ملی تصریح کرد که در قالب این تفاهم نامه پژوهشکده هنر های ملی ساخت نیم ضریحی را به عهده گرفته که قرار است در زیر زمین طرح توسعه حرم سامرا مستقر شود.

بهرمان با بیان اینکه محل قرارگیری این ضریح به اعتقاد عموم ، مکانی است که امام زمان (عج)در آنجا عبادت می کرده تصریح کرد که این ضریح به دیوار نصب می شود .

او اظهار امیدواری کرد که در طرح های آتی همکاری های بیشتری در حوزه ساخت تزیینات جدید با ستاد عتبات عالیات با هدف بکارگیری هنر اصیل اسلامی- ایرانی انجام گیرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1