24 آوریل 2024 - 13:20

اعلام پربازدیدترین مکان های تاریخی تهران

27 مارس 2024 - 11:00 dsfr.ir/b10vl

اعلام پربازدیدترین مکان های تاریخی تهران
اعلام پربازدیدترین مکان های تاریخی تهران
اعلام پربازدیدترین مکان های تاریخی تهران

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاخ های سعدآباد و گلستان را پربازدیدترین مکان های تاریخی تهران از ابتدای نوروز اعلام کرد.

به گزارش «دنیای سفر»، براساس پایش انجام شده از آمار روزهای اول تا چهارم فروردین ماه در استان تهران، موزه ها و مجموعه ستادی، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد با ۵۵ هزار و ۳۹ بازدیدکننده (تعداد ۲۴۶ هزار و ۳۵۸ بازدید)، مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان با ۳۶هزار و ۴۶۱ بازدیدکننده (تعداد ۲۱۲ هزار و ۴۳۵ بازدید) و مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ نیاوران با ۲۹ هزار و ۹۷۰ بازدیدکننده (تعداد ۱۱۸ هزار و ۱۹۵ بازدید) رتبه های اول تا سوم را کسب کرده اند.

موزه ملی ایران با ۸ هزار و ۶۵۲ بازدیدکننده (تعداد ۱۷ هزار و ۲۹۴ بازدید)، موزه آبگینه و سفالینه با ۱۷۸۰ بازدیدکننده، موزه فرش با ۷۵۳ بازدیدکننده و موزه رضا عباسی با ۳۰۸ بازدیدکننده در رتبه های بعدی قرار دارند.

روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین اعلام کرد: در روز چهار فروردین ماه ۵۹۸ هزار و ۲۶۶ بلیت برای موزه ها، پایگاه ها و اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش این وزارتخانه فروخته شده که این تعداد بلیت به ۱۳۴ هزار و ۹۶ بازدیدکننده اختصاص یافته است.

براساس اعلام قبلی این وزارتخانه، استان های فارس، اصفهان، تهران، خوزستان و خراسان رضوی تا کنون بیشترین میزان بازدید از آثار تاریخی را به خود اختصاص داده اند و مجموعه حافظیه، تخت جمشید و سعدآباد نیز پربازدیدترین مکان های تاریخی تا کنون اعلام شده اند.

1