17 آوریل 2024 - 00:21
رئیس جامعه هتلداران خراسان رضوی:

هتل های مشهد افزایش نرخ ندارند

16 مارس 2024 - 16:50 dsfr.ir/bu518

هتل های مشهد افزایش نرخ ندارند
نیمی از ظرفیت هتل های مشهد پر شد | هتل های مشهد افزایش نرخ ندارند
نیمی از ظرفیت هتل های مشهد پر شد | هتل های مشهد افزایش نرخ ندارند

رئیس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی از تکمیل نیمی از ظرفیت هتل های مشهد پیش از آغاز نوروز ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش «دنیای سفر»، محمود مادرشاهیان درباره میزان اشغال واحدهای اقامتی مشهد، اظهار کرد: با توجه به اینکه هنوز تعطیلات نوروز آغاز نشده، ظرفیت اشغال هتل های مشهد به حدود ۵۰ درصد رسیده است و ورود زائران به مشهد از هفته آینده آغاز خواهد شد.

وی درباره میزان رزرو هتل های مشهد در نوروز، بیان کرد: رزرو هتل های مشهد برای هفته اول نوروز به حدود ۶۵ درصد رسیده است و پیش بینی می شود تا روزهای آینده، این میزان به حدود ۹۰ درصد برای روزهای ابتدایی نوروز افزایش یابد؛ اما رزرو هتل های مشهد در هفته دوم حدود ۴۵ درصد خواهد بود.

رئیس جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی درباره میزان نظارت ها بر واحدهای اقامتی، گفت: تمام هتل های مشهد از ابتدای اسفند برای آماده سازی نوروز به صورت کامل یک دوره بازدید شده اند و یک دوره دیگر نیز تا پایان سال بازرسی خواهند شد.

مادرشاهیان ادامه داد: در مجموع، هر هتل در اسفند و قبل از شروع سال جدید دو بار بازرسی می شود تا شرایط از هر لحاظ برای پذیرایی از مهمانان و زائران آماده باشد. در حوزه بازرسی از هتل های مشهد که زیرمجموعه جامعه هتلداران قرار دارد، تیم ۳۰ نفره بازرسان تخصصی بیش از ۵۲۰ بازرسی در اسفند ماه انجام داده است.

وی درباره استقبال زائران از تخفیف ۳۰ درصدی هتل های مشهد برای اقامت های ۱۰ روزه، بیان کرد: اطلاعات کامل هتل های مشهد برای استفاده مسافران از این طرح و استفاده از تخفیف های مربوط به ۱۰ شب اقامت در هتل های مشهد در سایت جامعه هتلداران به آدرس www.ehkh.ir قرار دارد. این طرح با استقبال خوبی از سوی زائران و مسافران روبه رو شده است.

او درباره افزایش نرخ هتل های مشهد در نوروز، گفت: هتل های مشهد شب عید هیچ افزایش نرخی نخواهند داشت و با نرخ نامه سال ۱۴۰۲ به زائران خدمات ارائه خواهند کرد.

1