16 آوریل 2024 - 21:47
ضرغامی در حاشیه جلسه هیأت دولت؛

تذکرات جدی برای کنترل قیمت بلیط هواپیما داده ایم

6 مارس 2024 - 11:40 dsfr.ir/bw4b9

تذکرات جدی برای کنترل قیمت بلیط هواپیما داده ایم
تذکرات جدی برای کنترل قیمت بلیط هواپیما داده ایم
تذکرات جدی برای کنترل قیمت بلیط هواپیما داده ایم

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در مورد قیمت بلیط ها وزارت راه تلاش زیادی برای کنترل قیمت ها دارد و در نشست اخیر هم درباره کنترل قیمت ها به ویژه بلیط هواپیما تذکرات جدی دادم و دستگاه ها هم در حال تلاش هستند.

به گزارش «دنیای سفر»، عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت وزیران و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در سیل سیستان و بلوچستان به برخی از بناهای تاریخی آسیب های مختصری وارد شده است که از نظر اعتبارات چیزی بین ۵ تا ۷ میلیارد تومان خسارت برآورد شده است که امیدواریم در تأمین اعتبار برای بازسازی، این موضوع مورد نظر قرار گیرد.

وی در خصوص سفرهای نوروزی با بیان اینکه ۲۷ دستگاه مرتبط با سفرهای نوروزی هماهنگی های بسیار خوبی با هم دارند، افزود: در دولت هم گزارش مشروحی ارائه شد و رئیس جمهور و معاون اول دستورات بسیار خوبی را به دستگاه های مختلف برای هماهنگی با دبیرخانه و مرکزیت این ستاد که در وزارت گردشگری مستقر است.

ضرغامی ادامه داد: دستگاه ها همه آمادگی دارند و امیدوارم با ویژگی نوروز امسال که مقارن با ماه مبارک رمضان است با توجه به مصوبات شورای فرهنگ عمومی، انشالله برای دنیا و آخرت مردم خوب باشد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد: در مورد قیمت بلیط ها وزارت راه تلاش زیادی برای کنترل قیمت ها دارد و در نشست اخیر هم درباره کنترل قیمت ها به ویژه بلیط هواپیما تذکرات جدی دادم و دستگاه ها هم در حال تلاش هستند.

وی همچنین با اشاره به افتتاح نمایشگاه نتایج کاوش های باستان شناسی یک سال اخیر در موزه ملی ایران، گفت: این مجموعه بسیار ارزشمندی است که علیرغم اعتبارات محدود این حوزه، کاوش های بسیار خوبی صورت گرفته و یکی از بهترین این کاوش ها، کشف مس در کنار دو اسکلت زن و مرد در شهر لیلان در آذربایجان است که قدمت کشف مس را در سطح جهانی به ۱۵۰۰ سال عقب تر برده است که رویدادی مهمی در باستان شناسی جهانی است.

ضرغامی ادامه داد: اسکلت کشف شده حدود ۶ هزار سال قبل از میلاد قدمت دارد و به دلیل قرار گرفتن در محیط خوب وضعیت خوب و سالمی دارد و در کنارش شمش های مس به دست آمده که این شمش ها ۸ هزار سال قدمت دارند.

1