25 فوریه 2024 - 06:59

ورود خیران برای رفع مشکلات زیرساخت های تخت جمشید

4 فوریه 2024 - 09:30 dsfr.ir/1h6xt

ورود خیران برای رفع مشکلات زیرساخت های تخت جمشید
تخت جمشید (پرسپولیس) در مرودشت استان فارس
ورود خیران برای رفع مشکلات زیرساخت های تخت جمشید

در پی درخواست و فراخوان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس در خصوص لزوم لوله گذاری جهت دفع آب های سطحی در محور ورودی تخت جمشید، خیر شیرازی محموله ای به ارزش ۴ میلیارد ریال شامل لوله های GRP به تخت جمشید اهدا کرد.

به گزارش «دنیای سفر» از از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان فارس؛ لوله هایی به قطر ۵۵۰ میلی متر توسط شرکت فراسان سازه به طول ۱۲ متر و به تعداد ۱۵ شاخه که درمجموع ۱۸۰ متر طول را پوشش خواهد داد که جهت نصب در کانال محور ورودی تخت جمشید به این مجموعه اهدا شد.

محموله لوله های مذکور در روزهای گذشته در مجموعه بوستان پردیس تخت جمشید تخلیه شد. تأمین لوله آب به قطر ۵۵۰ میلی متر توسط یک شرکت انجام شد. فرد خیر نیز هدف از این اقدام کمک به حفاظت از میراث فرهنگی عنوان کرد.

با توجه به اینکه عملیات اجرایی روکش آسفالت همزمان در این محور در حال انجام است لذا عملیات لوله گذاری حائز اهمیت بوده و در روند ساماندهی محور ورودی کمک بسزایی خواهد کرد.

ورود خیران برای رفع مشکلات زیرساخت های تخت جمشید

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس روز ۱۴ بهمن ضمن تشکر از این خیر نیک اندیش بیان کرد: پایگاه میراث جهانی در نظر دارد این لوله ها را در مسیر کانال دفع آب های سطحی محور ورودی و پارکینگ تخت جمشید جاگذاری کند.

محمدثابت اقلیدی ادامه داد: با نصب این لوله ها اقدامات اولیه ساماندهی و پوشش کانال مقابل ورودی تخت جمشید آغاز می شود.

1