6 دسامبر 2023 - 22:52

کدام شهرها بیشترین افزایش نرخ هتل را ثبت کردند؟

10 اکتبر 2023 - 11:00 dsfr.ir/ni2qr

کدام شهرها بیشترین افزایش نرخ هتل را ثبت کردند؟
هتل پالادیو بوینس آیرس
Boutique hotel with personality for a luxury travel experience

بر اساس نتایج گزارش منتشرشده جدید، انتظار می رود نرخ اتاق های هتل در شهرهای بزرگ از بوستون تا بمبئی دو رقمی شود حتی پس از پیش بینی ها مبنی بر اینکه قیمت ها بالاخره به سقف می رسند.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از بلومبرگ، این گزارش چگونگی نوسان قیمت هتل ها در بیش از ۸۰ شهر در سراسر جهان را با پیش بینی هایی بر اساس معیارهایی مانند قیمت های فهرست شده فعلی، روندهای اقتصاد کلان، هتل ها و داده ها بررسی می کند.

قیمت هتل بسیار بیشتر از محبوبیت فعلی یک مقصد در بین مسافران مطرح شده است. در پایتخت آرژانتین، نرخ ها عمدتاً ناشی از بحران شدید تورم در این کشور است که در سپتامبر به بدترین سطح خود از سال ۱۹۹۱ رسید.

بمبئی رتبه دوم را دارد و انتظار می رود هزینه هتل های آن سال به سال ۱۵ درصد افزایش یابد. این مورد بدون شک محصول رشد سریع ثروت داخلی و بهبود طولانی سفر پس از همه گیری است. با توجه به اعمال هر دوی این عوامل در سراسر کشور، جای تعجب نیست که هند مدعی سه شهر در فهرست ۱۰ مورد برتر گزارش باشد به همین دلیل چنای و دهلی به ترتیب در رتبه های چهارم و هفتم قرار دارند.

در پایان ۱۰ شهر برتر، شهرهایی هستند که گردشگری در آنها رونق داشته است. شیکاگو، پاریس و بوستون به دلیل دستاوردهای سفرهای کاری در رده ۱۰ برتر قرار دارند و منطقه ای با متوسط افزایش نرخ، استرالیاست.

چندین روند کلان همچنان بر قیمت هتل در سطح جهانی تأثیر می گذارد؛ کمبود کارکنان همچنان یک مشکل در صنعت مهمان نوازی است و برخی از هتل ها را مجبور می کند تا موجودی انبار را محدود کنند.

پیش بینی می شود که نرخ ها تنها در شهرهایی مانند ریاض و نیویورک به طور متوسط افزایش یابند که در سال آینده تعداد زیادی اتاق هتل جدید اضافه خواهد شد. این گزارش پیش بینی می کند که قیمت ها در این بازارها به ترتیب ۴.۶ درصد و ۶.۸ درصد افزایش می یابد.

بوستون تعداد کمی هتل جدید در دست ساخت دارد که برای مصرف کنندگان مشکل ساز خواهد بود زیرا این شهر مرکز سفرهای تجاری است بنابراین علاوه بر تقاضای همیشگی اوقات فراغت و سفرهای دانشگاهی، به رشد قوی نرخ هتل ادامه می دهد.

1