24 آوریل 2024 - 11:02

احداث رستوران زیر سازه های جهانی شوشتر!

5 سپتامبر 2015 - 16:00 dsfr.ir/j62b4

احداث رستوران زیر سازه های جهانی شوشتر!
پل بند لشکر شهرستان شوشتر

زیر طاق های ثبت جهانی شده پل لشگر در حالی این روزها توسط یک سرمایه گذار رستوران و جگرکی ساخته شده که فعالان و دوست داران میراث فرهنگی نسبت به این اقدام به شدت اعتراض کردند.

به گزارش دنیای سفر؛ پل لشگر که در کنار امامزاده عبدالله شوشتر واقع شده و یکی از سازه های آبی تاریخی ثبت شده جهانی است رستوران و جگرکی احداث شده است. این در حالی است که پیش از این دو رستوران قدیمی تر با عنوان پردیس سلمان و رستوران باغ شاه در این مکان وجود داشت.

«مجتبی گهستونی» دبیر انجمن تاریانا خوزستان با بیان این مطلب به دنیای سفر گفت: زیر پل لشگر که یک سازه جهانی است و در کنار امامزاده عبدالله شوشتر واقع شده، یک رستوران احداث شده است.

او گفت: راه اندازی این رستوران در عرصه پل لشگر و استفاده از طاق های این پل برای خدمات دهی به مشتریان رستوران هیچ توجیهی ندارد.

آن طور که این فعال میراث فرهنگی معتقد است، پس از احداث این رستوران، فعالان میراث فرهنگی انتقادات بسیاری را وارد کردند که اداره میراث فرهنگی خوزستان قول داده که این موضوع را پیگیری کند. همچنین در جلسه ای این موضوع با محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی کشور در میان گذاشته شد.

گهستونی ادامه داد: پس از آنکه احداث رستوران زیر پل لشگر با معاون میراث فرهنگی در میان گذاشته شد، وی اعلام کرد که اگر ضوابط احداث رستوران روی عرصه رعایت نشده باشد قطعا این رستوران باید برچیده شود.

این در حالی است که معاون اداره میراث فرهنگی خوزستان نیز در گفت و گو با گهستونی تاکید کرده است که هیچ مجوزی از سوی اداره کل میراث فرهنگی خوزستان برای احداث این رستوران صادر نشده است.

1