6 دسامبر 2023 - 22:43

اضافه شدن ۱۱۸۰ تخت جدید به ظرفیت اقامتی خراسان رضوی

18 سپتامبر 2023 - 07:00 dsfr.ir/j17xc

اضافه شدن ۱۱۸۰ تخت جدید به ظرفیت اقامتی خراسان رضوی
هتل مشهد
اضافه شدن ۱۱۸۰ تخت جدید به ظرفیت اقامتی خراسان رضوی

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: تعداد ۱۱۸۰ تخت جدید از محل بهره برداری واحدهای اقامتی تاسیسات گردشگری به تخت های خراسان رضوی اضافه شده است.

به گزارش «دنیای سفر»، احمد دیناری اظهار کرد: در هفته دولت امسال تعداد ۲۷ طرح سرمایه گذاری در بخش های گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی با حجم سرمایه گذاری ۱۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در خراسان رضوی به بهره برداری رسیده اند که برای ۳۱۷ نفر ایجاد شغل جدید می کند. وی اضافه کرد: این پروژه ها عبارتند از ۵ هتل که شامل یک هتل ۴ ستاره، یک هتل ۳ ستاره و ۳ هتل یک ستاره است.

همچنین یک هتل آپارتمان، یک مهمانپذیر، یک مرکز تفریحی، سرگرمی و گردشگری، ۹ شرکت خدمات مسافرتی، اقامتگاه بوم گردی، خانه مسافر، مرکز صنایع دستی، میراث فرهنگی و ... است.

دیناری ادامه داد: از محل بهره برداری واحدهای اقامتی تاسیسات گردشگری فوق تعداد ۱۱۸۰ تخت جدید به تخت های خراسان رضوی افزوده شده است. توزیع و پراکندگی این طرح ها نیز در شهرستان های مشهد، نیشابور، تربت حیدریه، تایباد، خواف، سرخس و باخزر است.

وی یادآور شد: میانگین ضریب اشغال واحدهای اقامتی استان در طول ۲ سال، ۵۰ درصد و میانگین مدت اقامت زائران نیز ۳ شب بوده است.

1