5 ژوئن 2023 - 03:31

بازدید از موزه نقشه تهران در نوروز 1402

22 مارس 2023 - 11:40 dsfr.ir/qr431

بازدید از موزه نقشه تهران در نوروز 1402
دریافتی
موزه نقشه تهران

موزه نقشه تهران در ایام نوروز سال ۱۴۰۲ از پنجم فروردین، میزبان علاقه مندان است و بازدید از آن به جز روزهای تعطیل رسمی از ساعت ۹ الی ۱۴ امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش «دنیای سفر»، موزه نقشه تهران مجموعه ای کم نظیر از نقشه های قدیمی و اصیل شهر تهران، ایران و جهان را در خود جای داده است و بازدیدکنندگان فرصت دارند از ارزشمندترین نقشه های تهران موجود در این گنجینه، بازدید کنند.

همچنین موزه نقشه تهران، مستندات قدیمی و کتب مرتبط با موضوعات نقشه و تاریخ تهران را در اختیار دارد و بازدید از این موزه، فرصت آشنایی با هویت و تاریخچه شهر تهران و تغییرات آن از سال ۱۲۷۰ تا زمان حاضر را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند.

یکی از جذاب ترین نقشه های موزه نقشه تهران، نقشه ای معروف به «نقشه عبدالغفار» است که به دستور ناصرالدین شاه طی مدت ۲۳ سال، توسط میرزا عبدالغفار خان اصفهانی ملقب به نجم الملک از تحصیل کردگان و آموزگاران دارالفنون و شاگردانش، تهیه شده است.

بازدیدکنندگانی که قصد تماشای مسیر گردشگری منطقه تجریش را دارند می توانند بازدید از موزه نقشه تهران واقع در خیابان اقدسیه ، تقاطع بدیع را در برنامه خود قرار دهند.

گفتنی است بازدیدکنندگان، علاوه بر تماشای روند چگونگی طراحی نقشه از گذشته تاکنون، با تجهیزات نقشه برداری نیز، آشنا می شوند.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، موزه نقشه تهران به عنوان بخشی از مرکز آمار و رصد شهری، در زیر مجموعه ی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران است و علاقمندان به نقشه های اصیل و آثار تاریخی می توانند با مراجعه به نشانی mapmuseum.tehran.ir برای خرید اینترنتی بلیت نیز اقدام کنند.

آدرس موزه نقشه تهران

آدرس: تهران، خیابان اقدسیه‌، تقاطع بدیعی، پلاک ۴۰، موزه و نمایشگاه نقشه
تلفن: 66059000-021

1