9 ژوئن 2024 - 21:41

کشف اثر تاریخی زیرزمینی در متروی مشهد صحت دارد؟

10 ژانویه 2023 - 08:00 dsfr.ir/e35ok

کشف اثر تاریخی زیرزمینی در متروی مشهد صحت دارد؟
همشهری آنلاین
کشف اثر تاریخی زیرزمینی در متروی مشهد

مسئول ثبت آثار ملی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: به هیچ عنوان مشخص نیست که ادعاهای مطرح شده، در خصوص کشف شهر زیرزمینی صحت پیدا می کند و اینکه این منطقه با اصالت همراه خواهد بود یا خیر. تا منطقه بررسی نشود، نمی توان پاسخ قطعی برای این مورد داشت.

به گزارش «دنیای سفر» محمود طغرایی در گفت و گو با ایسنا در خصوص قنات قدیمی و کانال یافت شده در مسیر حفاری تونل قطار شهری مشهد اظهار کرد: با توجه به موضوع کشف قنات قدیمی در مسیر حفاری تونل قطار شهری متاسفانه مسیر بازدید از منطقه به دلیل ریزش تونل مسدود بود و در حال حاضر بررسی منطقه میسر نشد.

وی اضافه کرد: قرار است چاهی توسط گروه مشغول به کار در تونل حفر شود تا از طریق آن برای بررسی به منطقه مورد نظر دسترسی پیدا کنیم.

طغرایی تصریح کرد: به هیچ عنوان مشخص نیست که ادعاهای مطرح شده در خصوص کشف شهر زیرزمینی صحت پیدا می کند و اینکه این منطقه با اصالت همراه خواهد بود یا خیر. تا منطقه بررسی نشود نمی توان پاسخ قطعی برای این مورد داشت و پس از بررسی در روزهای آینده نتایج دقیق بازدید اعلام خواهد شد.

ناصر نعمتی، مدیر روابط عمومی شهرداری مشهد، در صفحه توییتر خود از کشف یک کانال زیرزمینی در حفاری خط سه قطار شهری خبر داده و مدعی شده است که محیط در اختیار میراث فرهنگی قرار گرفته تا ارزش تاریخی سازه و سایر موضوعات مورد بررسی قرار گیرد.

1