16 آوریل 2024 - 15:10

جاذبه های گردشگری معروف مصر

13 سپتامبر 2022 - 19:00 dsfr.ir/ai453

مصر با چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن، به بازدیدکنندگان فرصتی برای ایجاد برنامه های سفری که فرهنگ، ماجراجویی و آرامش را در یک سفر ترکیب می کند، ارائه می دهد.

به گزارش «دنیای سفر» مصر خانه فرعون های باستانی، مقصدی پر از معابد و مقبره های خیره کننده است که همه بازدیدکنندگان را شگفت زده می کند. هرچند که این ها تمام گنجینه های تاریخی و جاذبه های گردشگری مصر نیستند. مصر با مناطق وسیع بیابانی برای ماجراجویی، صخره های مرجانی درجه یک دریای سرخ و کشتی های غواصی برای غواصان و گشت و گذار در رودخانه معروف نیل، کارهای زیادی برای انجام دادن برای همه نوع مسافری وجود دارد.

عاشقان ساحل به سواحل دریای سرخ می روند تا در نور خورشید غرق شوند، در حالی که طرفداران باستان شناسی یک روز تفریحی در اقصر خواهند داشت.

مصر با چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن، به بازدیدکنندگان فرصتی برای ایجاد برنامه های سفری که فرهنگ، ماجراجویی و آرامش را در یک سفر ترکیب می کند، ارائه می دهد.

در ادامه با فهرست برترین جاذبه ها و مکان های دیدنی مصر، گشت و گذار خود را در مصر برنامه ریزی کنید.

اهرام جیزه

آخرین اثر باقیمانده از عجایب هفتگانه جهان باستان، اهرام جیزه یکی از شناخته شده ترین نقاط دیدنی جهان است. این مقبره های فرعون ها، خئوپس (خوفو)، خفرن (خفره) و میسیرینوس (منکائوره) که توسط ابوالهول مرموز محافظت می شوند، معمولا در صدر فهرست جاذبه های گردشگری مصر و بازدیدکنندگان قرار دارند.

امروز که در حاشیه بیابان پراکنده قاهره نشسته اند، این یادبودهای عظیم فراعنه مرده همچنان منظره ای شگفت انگیز مانند همیشه هستند و شگفتی غیرقابل انکار از سفر به مصر است.

دره پادشاهان اقصر

شهر اقصر در سمت نیل در مصر علیا که به خاطر دره پادشاهان، معبد کارناک و معبد یادبود حتشپسوت مشهور است، جاذبه های گردشگری فراوانی دارد.

اینجا تبس باستانی است، پایگاه قدرت فراعنه پادشاهی جدید و مناظری بیش از آن چیزی است که اکثر افراد در یک بازدید می توانند ببینند.

کرانه شرقی اقصر خانه شهر مدرن با بازارهای پر جنب وجوش آن است. زمین های کشاورزی سرسبز و صخره های بایر کرانه باختری، جایی است که اکثریت قریب به اتفاق جاذبه های گردشگری اقصر با مناظر مقبره و معبد بسیار زیاد است که به عنوان بزرگ ترین موزه روباز جهان نامیده می شود.

چند روزی را در اینجا به کاوش در هنر دیوارهای رنگارنگ مقبره ها بگذرانید و با هیبت به ستون های عظیم در معابد خیره شوید و خواهید دید که چرا اقصر همچنان باستان شناسان را مجذوب خود می کند.

سواری بر روی نیل

مصر با رود نیل تعریف شده است. برای بسیاری از بازدیدکنندگان، یک سفر دریایی چند روزه در این آبراه مشهور که ظهور دوره فراعنه را شاهد بود، نقطه برجسته سفر آن ها به مصر است.

گشت و گذار در رود نیل همچنین آرامش بخش ترین راه برای دیدن معابدی است که در کناره های رودخانه در مسیر بین اقصر و اسوان قرار دارند، به علاوه طلوع و غروب خورشید بر فراز سواحل رودخانه پر از نخل خرما که توسط تپه های شنی پوشیده می شود، یکی از این معابد است.

دو منظره معروف در کروز نیل، معبد کوم اومبو و معبد ادفو هوروس هستند که همه قایق های بزرگ کروز در آن توقف می کنند.

ابوسیمبل

حتی در کشوری مملو از معابد، ابوسیمبل بسیار خاص است. این معبد بزرگ رامسس دوم است که با تندیس های عظیم نگهبانی در بیرون و با فضای داخلی مجلل با نقاشی های دیواری تزئین شده است.

ابوسیمبل که به دلیل ابعاد بزرگ سنگی خود مشهور است، همچنین به دلیل شاهکار مهندسی باورنکردنی انجام شده توسط یونسکو در دهه ۱۹۶۰، که کل معبد را از مکان اصلی خود جابجا کرد تا از ناپدید شدن آن در زیر آب بالا آمده سد اسوان نجات یابد، شناخته شده است.

1