11 نوامبر 2019 - 23:05
عضو کمیسیون سیاست گذاری موبیلیتی FIA خبر داد:

معرفی خودروهای تاریخی ایران در مجامع بین المللی

24 اوت 2015 - 17:00 dsfr.ir/65184

کانون جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران همزمان با «دهه جهانی تلاش برای ایمنی راه ها» در اجلاس منطقه ای و بین المللی فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی (FIA)، حضور فعال داشته و ویژه برنامه های جامعی را در راستای تحقق اهدف این دهه تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران؛ فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی (FIA)، با توجه به نام گذاری دهه حاضر با عنوان "تلاش برای ایمنی راه ها" توسط دبیرکل سازمان ملل متحد و به منظور کاهش حوادث جاده ای و دیگر مسایل مرتبط با این امر، برنامه های گسترده ای را طراحی و ضمن تشویق کانون ها و فدراسیون های اتومبیل رانی سراسر دنیا، حمایت های مالی و معنوی قابل توجهی از اجرای برنامه های فرهنگی-آموزشی ترویج فرهنگ اتومبیل رانی ایمن به مرحله اجرا در آورده است.

مدیر امور بین الملل کانون جهانگردی و اتومبیل رانی، در همین خصوص با تأکید بر بسط و گسترش روابط کانون با FIA و کلوپ های اتومبیل رانی فعال جهان، گفت: در اجلاس اخیر منطقه ای فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی که در تونس برگزار شد، نماینده کانون از سوی شورای جهانی فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی، به عنوان عضو کمیسیون سیاست گذاری موبلیتی FIA انتخاب شد. این امر برای ما موفقیت بزرگی است تا در کنار کشورهایی چون نیوزیلند، شیلی، اسپانیا، فرانسه، بلژیک، هلند و کانادا، در امر سیاست گذاری موبیلیتی و گردشگری FIA، ایفای نقش کنیم.

حسینعلی قلی زاده افزود: به منظور گسترش ظرفیت های بین المللی کانون و تحقق اهداف آن در مسیر ترویج فرهنگ اتومبیل رانی ایمن و گردشگری، برنامه های ویژه ای به اجرا درآمده که از جمله این موارد می توان به برگزاری و اجرای برنامه های کمپین "حفظ جان کودکان با ایمنی راه ها"، کمپین "مواظب دوچرخه سواران و موتورسواران باشید"، آموزش رانندگان اتوبوس های بین شهری و برگزاری کارگاه های عملی ایمنی اتومبیل رانی اشاره کرد.

وی افزود: با استفاده از ظرفیت ها و استانداردهای فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی (FIA)، ضمن عقد تفاهم نامه های مهم و هماهنگی با ارگان های مرتبط کشوری، آموزش های کاربردی و راهبردی از قبیل آموزش ها و آزمون های مهارتی رانندگان خودروهای سنگین، تحت نظارت این سازمان بین المللی طراحی شده است.

مدیر امور بین الملل کانون و عضو کمیسیون بین المللی تاریخی FIA، هم چنین با اشاره به گسترش ارتباطات بین المللی گفت: معرفی اقدامات کشورمان در شناسایی و صیانت از خودروهای تاریخی در کمیسیون بین المللی تاریخی FIA و همچنین ثبت موزه خودروهای تاریخی کشورمان در سایت موزه مجازی فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی، از دیگر اقدامات امور بین الملل کانون در عرصه مجامع بین المللی بوده است.
قلی زاده، در ادامه با اشاره به تنظیم روابط کانون با اتحادیه ها و مجامع بین المللی و منطقه ای مرتبط با FIA، افزود: برنامه ریزی برای برگزاری نشستی با حضور دست اندرکاران ارشد و منطقه ای فیا در تهران در دستور کار ما قرار دارد. به طور حتم در این نشست، از ظرفیت ها و برنامه های ارگان ها و دانش علمی و تخصصی کارشناسان برجسته بهره گیری خواهیم کرد.

این عضو کمیسیون سیاست گذاری موبیلیتی FIA، به تلاش های خود برای ایفای نقش شایسته در این کمیسیون اشاره کرد و همکاری با کانون ها و ارگان های مرتبط با آن، در کشورهای منطقه به منظور توسعه روابط گردشگری را از جمله برنامه های مهم کانون دانست.

مدیر امور بین الملل کانون، با تاکید بر ضرورت برقراری ارتباطات دو سویه بین المللی در سایه تغییرات پر شتاب جهان و رواج فناوری های برتر در عرصه های مختلف جهانگردی و اتومبیل رانی، گفت: بر همین مبنا روابط بین الملل کانون در تلاش است تا با تبادل دستاوردهای گردشگری و اتومبیل رانی با کانون های موفق اروپایی و سازمان های بین المللی، سطح سازمانی خود را ارتقاء داده و دستاوردهای حاصل از فعالیت هایش را در مجامع بین المللی FIA و اتحادیه بین المللی گردشگری (AIT) ارائه کند.

قلی زاده در پایان، بسترسازی و برنامه ریزی برای گسترش فعالیت های فرهنگی-آموزشی کانون با جلب حمایت های فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی در تدوین و اجرای برنامه های آموزشی تخصصی-مهارتی مورد نیاز بخش اتومبیل رانی کشور، به منظور بهره مندی از ظرفیت های فنی و اجرائی FIA برای ترویج فرهنگ اتومبیل رانی و تردد ایمن را از اولویت های امور بین الملل کانون بر شمرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1