4 ژوئیه 2020 - 14:10

طلب فرسایشی مسافران کنسلی

16 ژوئن 2020 - 09:50 dsfr.ir/br35r

طلب فرسایشی مسافران کنسلی
business-plan.ir
شرکت های هواپیمایی

بعد از شیوع کرونا و لغو شدن سفرها، شرکت های هواپیمایی دچار چالش مالی قابل توجهی شدند که این امر موجب شده اغلب فعالان این بخش در آستانه ورشکستگی قرار گیرند.

از همین رو دولت تسهیلاتی را برای کمک به شرکت های هواپیمایی فعال که خسارت مالی دیده اند در نظر گرفته است. این تسهیلات که به مبلغ ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تعیین شده قرار است به ۱۶ شرکت فعال در حوزه هواپیمایی و مراکزی که به تعمیر و نگهداری هواپیما مشغولند تعلق گیرد. یکی از شرایطی که شرکت های هواپیمایی باید داشته باشند تا مشمول دریافت این تسهیلات شوند عدم تعدیل پرسنل شرکت است که برای این کار لیست بیمه تامین اجتماعی پرسنل در ماه های فروردین و اردیبهشت مورد بررسی قرار خواهد گرفت و براساس آن شرکت ها را برای دریافت تسهیلات اولویت بندی می کنند.

 آمارها نشان می دهد که میزان سفرها در بخش هواپیمایی در دوران شیوع ویروس کرونا بیش از ۷۵ درصد کاهش یافته که همین امر موجب آسیب اقتصادی شرکت های هوایی شده است. در همین راستا رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد: وام کرونایی که دولت برای شرکت های هواپیمایی در نظر گرفته است با توجه به میزان پروازهای آنها و عدم تعدیل نیروی انسانی تعلق می گیرد.
 
 این تسهیلات به تمامی شرکت های هواپیمایی فعال در سطح کشور که به علت شیوع ویروس کرونا پروازهای آنها لغو شده است تعلق می گیرد. در واقع این تسهیلات به منظور حفظ منابع انسانی، حفظ گروه های پروازی و جلوگیری از ورشکستگی به آنها پرداخت می شوند. وی درخصوص شرایط فعالیت پروازهای داخلی و خارجی گفت: درحال حاضر پروازهای داخلی به صورت محدود صورت می گیرد اما درباره پروازهای خارجی این شرایط کمی متفاوت است و میزان پروازها به صورت بسیار محدود با رعایت پروتکل های بهداشتی برای بازرگانان برای رفع نیاز کشورها صورت می گیرد اما به علت اینکه پروازهای خارجی به صورت زنجیره ای هستند در این خصوص خود کشورها تصمیم گیرنده هستند.
 
 در واقع باید همه شرکت ها به صورت همزمان با هم توافق کرده و به شرایط قبل از کرونا خود بازگردند تا میزان پروازهای شرکت های هواپیمایی ایران نیز به حالت قبل شیوع ویروس کرونا بازگردد.
 
به گزارش «دنیای اقتصاد»، با شیوع ویروس کرونا تمامی گردشگرانی که برای تعطیلات عید نوروز برنامه ریزی و به خرید بلیت هواپیما اقدام کرده بودند سفرهایشان لغو شد. اما با توجه به اینکه حدود پنج ماه از پرداختی های مسافران برای خرید بلیت هواپیما می گذرد همچنان ثبت نام کننده ها نتوانسته اند وجوه پرداختی خود را از دفاتر خدمات مسافرتی پس بگیرند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره آخرین وضعیت بازگشت وجه پرداختی گردشگران توسط شرکت های هواپیمایی به «دنیای اقتصاد» گفت: باتوجه به پیگیری های صورت گرفته همه شرکت های هواپیمایی که تابع یاتا (انجمن بین المللی حمل ونقل هوایی) هستند ملزم به بازگرداندن وجه پرداختی گردشگران هستند. با این حال شرکت های هواپیمایی داخلی وجه پرداختی گردشگران را پرداخت کرده و میزان جزئی از آنها باقی مانده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1