17 ژوئیه 2021 - 23:02
تخلف آشکار سایت های فروش بلیط

کسر جریمه ۳۰ درصدی کنسلی از مسافر!

10 مارس 2020 - 09:00 dsfr.ir/528cl

کسر جریمه ۳۰ درصدی کنسلی از مسافر!
setarehvanak.com
تخلف آشکار سایت های فروش بلیط

علی رغم بخشنامه ها و ابلاغیه هایی که بعد از شیوع ویروس کرونا مبنی بر لغو جریمه کنسلی صادر شده است، سایت های فروش بلیط همچنان جریمه کنسلی ۳۰ درصدی از مسافران دریافت می کنند!

بعد از شیوع ویروس کرونا و با اعلام شرایط ویژه در کشور، قرار بر این شد که اگر مسافران قصد کنسل کردن سفر خود را داشته باشند شرکت های حمل و نقل(هوایی، ریلی و جاده ای) جریمه کنسلی از مسافران دریافت نکنند.

محمد اسلامی، وزیر راه از همان ابتدای شیوع ویروس اعلام کرد که به دستگاه های راه آهن جمهوری اسلامی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ شده تا در بازگرداندن هزینه بلیت مردم، هزینه ای بابت لغو دریافت نکنند و حتی خبر از صدور بلیط های open برای انتخاب زمان سفر بنابه درخواست مسافران داده بود.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هم روز گذشته 18 اسفند اعلام کرد "با آژانسهای متخلفی که از عودت وجه تعیین شده به مسافران خودداری نمایند برخورد خواهد شد."

با این وجود همچنان برخی آژانس های فروش بلیط از مسافران جریمه 30 درصدی بابت کنسلی بلیط دریافت می کنند!

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی , سفرهای نوروزی , ویروس کرونا , مترو (قطار شهری) , سازمان هواپیمایی کشوری , 

طبق گفته های معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مردم می توانند از متخلفان شکایت کنند اما آیا نباید سازمان بازرسی یا مدعی العموم هم به صورت مجزا به این موضوع ورود کرده و با متخلفان برخورد شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری تسنیم » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1