5 ژوئیه 2020 - 20:18

هویت جدید خیابان تاریخی«چهارباغ عباسی» اصفهان

9 مارس 2020 - 11:00 dsfr.ir/wh0k6

هویت جدید خیابان تاریخی«چهارباغ عباسی» اصفهان
isna.ir
خیابان چهارباغ عباسی اصفهان

خیابان چهارباغ عباسی اصفهان حدفاصل میدان انقلاب و میدان امام حسین (ع) (دروازه دولت) است که به واسطه پیشینه تاریخی اش، صرفا یک خیابان ساده از منطقه ای شهری نیست بلکه خیابانی با هویت تاریخی و بسیار مهم برای اصفهان است که در دوران معاصر درحال دگرگونی است و دستخوش تغییراتی عظیم قرار گرفته؛ تغییراتی که از ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۶ با عملیات پیاده راه سازی چهارباغ در محور شرقی آغاز شد.

این تغییرات تا به امروز تمامی نیافته و نه تنها چهره ی تاریخی چهارباغ عباسی را مخدوش کرده و تحت الشعاع قرار داده بلکه هویت فرهنگی آن را که گذری برای خرید کتاب و صنایع دستی و تماشای تئاتر، فیلم و کافه نشینی بوده را به مسیری با چهره ای مدرن برای فست فودی ها تبدیل کرده است. در مسیر این تغییرات، به محوطه های باستانی واقع در چهارباغ، مانند کاخ جهان نما بی توجهی شده و مورد بی لطفی قرار گرفته است.

با این همه چهره ی جدید چهارباغ عباسی پتانسیل های تازه ای مانند حضور بیشتر خانواده ها و نوجوانان، مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری و حضور ون کافه ها را ایجاد کرده که امید است از آن ها در مسیر درست برای شکل گیری دوباره ی هویت مناسب و در شأن خیابانی با این قدمت و زیبایی به کارگرفته شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1