25 فوریه 2024 - 19:44

چرا خودروسازها به نقشه های نوکیا سه میلیارد دلار پول دادند؟

12 اوت 2015 - 11:00 dsfr.ir/52233

سه شرکت خودروسازی BMV، آئودی و دایملر اخیرا سرویس نقشه های نوکیا (HERE) را با قراردادی به ارزش 2 میلیارد و 800 میلیون دلار در اختیار گرفتند.

به گزارش بیزینس اینسایدر، نوکیا دقیق ترین نقشه های با کیفیت بالا در جهان را در اختیار دارد. سرویس نقشه های نوکیا می تواند برای توسعه یک سیستم سرگرمی آنلاین خودرویی برای رقابت با سیستم خودرویی اپل یا اندروید اتو مورد استفاده قرار بگیرد.

گزارش ها حاکی از این است که این 3 خودروساز قصد دارند چنین پلت فرمی را بسازند و به دیگر شرکت های خودروساز توسعه دهند. خودروسازان نگران این هستند که در صورت پیشبرد پروژه های اپل کارپلی و اندروید اتو با همکاری اپل و گوگل اطلاعات ارزشمند خودروسازی و مشتریان آن ها در اختیار این 2 شرکت قرار بگیرد.

این در اختیار گرفتن به خودروسازان کمک خواهد کرد که پروژه خودرو بدون راننده را با استفاده از نقشه های نوکیا در سیستم ناوبری توسعه دهند. سرویس نوکیا HERE نقشه های به شدت دقیق و پیچیده ای را که خودروهای بدون راننده برای ناوبری نیاز دارند ارائه می دهد.

شرکت اوبر یکی از دیگر شرکت های علاقه مند به خرید نقشه های نوکیا برای پشتیبانی از برنامه های بلندپروازانه خود در زمینه خودروهای بدون راننده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « اقتصاد نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1