شرط شورای عالی ترافیک برای شماره گذاری تاکسی ها

ورود خودروهای یورو 5 به ناوگان تاکسیرانی

10 اوت 2015 - 11:00 dsfr.ir/xi9b6

رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: بر اساس ابلاغ شورای عالی ترافیک خودروهایی که به عنوان تاکسی پلاک می شوند باید پایه گازسوز باشند.

میثم مظفر، با اشاره به محدودیت های قانونی پلاک گذاری خودورهای پژو به عنوان تاکسی گفت: شورای عالی ترافیک کشور الزاماتی برای شماره گذاری تاکسی در کل کشور ایجاد کرده است که یکی از آنها شرط گازسوز بودن خودرو است.

وی با بیان اینکه براساس ابلاغ شورای عالی ترافیک خودروهایی که به عنوان تاکسی پلاک می شوند باید پایه گازسوز باشند، افزود: در حال حاضر در محصولات داخلی، خودروسازان تنها اقدام به تولید سمند ای اف 7 که پایه گازسوز است، می کنند و اجرای این قانون تنها به این مدل سمند ختم می شود.

رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به پیشنهاد شهرداری به شورای عالی ترافیک مبنی بر پلاک خودروهای دارای استاندارد یورو 5 به عنوان تاکسی گفت: خوشبخانه شورای عالی پذیرفت که علاوه بر خودروهای پایه گازسوز، ماشین های دارای استاندارد یورو نیز تحت عنوان تاکسی پلاک شده و اجازه تردد یابند.

وی افزود: امیدواریم در پی موافقت شورای عالی ترافیک در خصوص ورود خودروهای دارای استاندارد یورو 5، بتوانیم محصولات متنوع تری از جمله تویوتا کمری را وارد چرخه حمل و نقل عمومی کنیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1