9 دسامبر 2019 - 13:09

نقشی که همه تاریخ ایران را در بر دارد!

30 ژوئیه 2019 - 15:00 dsfr.ir/2n2fx

نقشی که همه تاریخ ایران را در بر دارد!
lastsecond.ir
نقش رستم

سفر به شیراز، سفر به دیدنی های ایران است. این استان چهار فصل می تواند هر گردشگری را با هر سلیقه ای راضی کند. جاذبه هایی که یکی از دیگری منحصربفرد تر و زیباتر هستند و هر یک در قلب خود، تاریخی شگرف جای داده و پر از رمز و راز ند. از تخت جمشید بگوییم یا از پاسارگاد، سعدیه و حافظیه که هرکدام زیبایی های متفاوتی برای خود دارد.

در 5 کیلومتری تخت جمشید جاذبه ای قرار دارد که آثاری از دوره ی ایلامیان، هخامنشیان و ساسانیان را در خود محفوظ نگه داشته است و یکی از مناطقی در ایران است که سهم بالایی در جذب گردشگر دارد. این منطقه ی زیبا جایی جز نقش رستم نمی تواند باشد.

علاوه بر آثاری که از دوره عیلامیان، هخامنشیان و ساسانیان در نقش رستم می توان دید، نقش رستم آرامگاه چند پادشاه بزرگ هخامنشی مثل داریوش و خشایارشا، اردشیر اول و داریوش دوم نیز می باشد. اما این آثار به همین ها ختم نمیشود، نقش های برجسته ی بسیار زیبایی از دوران تاجگذاری اردشیر بابکان و پیروزی شاپور اول به امپراطور رم هم در این نقطه به چشم می خورد.

در زمان باستان، آرامگاه ها را با سنگ های بزرگی که در پشت در قرار می دادند، قفل می کردند که انگار مهر و موم شده است. ۹ تابوت سنگی در آرامگاه داریوش وجود دارد که محل دفن این پادشاه، ملکه و بقیه ی بستگان او است. امیدواریم اگر به دیدن این جاذبه ی باستانی زیبای کشورمان رفتید، جانب احتیاط را رعایت کنید تا چنین آثاری بتوانند برای سالیان سال، ماندگار مانده و بخش عظیمی از تاریخ این مرز و بوم را حفظ کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « لست سکند » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1